TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKM Jaworzno z kierowcami od Irexu i Meteora
INFOBUS.PL - Opublikowano: 04.02.2020 14:00:28
fot. PKM Jaworzno

Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej w Jaworznie udało się znaleźć partnera, które wspomoże go swoimi kierowcami. Wczoraj spółka przystała na ofertę konsorcjum Irexu i Meteora. Mieściła się ona w szacunkach PKM.

Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej w Jaworznie udało się znaleźć partnera, które wspomoże go swoimi kierowcami. Wczoraj, 3 lutego spółka przystała na ofertę konsorcjum Irexu i Meteora. Mieściła się ona w szacunkach PKM.

Potrzeba 15 kierowców
Przypomnijmy, że przedmiotem jaworznickiego zamówienia były usługi kierowania pojazdami autobusowymi w komunikacji miejskiej, na ustalonych w zależności od potrzeb PKM liniach komunikacyjnych na obszarze działalności spółki. Umowa zakłada, że kierowcy partnera miejskiego przewoźnika zostaną przydzieleni do zadań przewozowych, na których miałaby zostać wykonana praca eksploatacyjna na poziomie ok. 3 600 000 wzkm.

Do realizacji zamówienia podwykonawca PKM powinien skierować co najmniej 15 kierowców posiadających określone przepisami prawa kwalifikacje do przewozu osób autobusami komunikacji miejskiej. Co ważne przewoźnik nie wymaga, aby ci prowadzący byli zatrudnieni na etatach.

Usługa miałaby być realizowana przez cztery lata. Kontrakt obowiązywałby od lutego 2020 r. do końca stycznia 2024 r.

Akcja-akceptacja
20 stycznia minął termin składania ofert. PKM na pozyskanie zewnętrznych kierowców przez cztery lata zaplanował kwotę w wysokości 8 747 815,10 zł netto. To oznacza, że przewoźnik założył iż na zadaniach, które będą ci prowadzący kierowani będzie go to kosztowało ok. 2,43 zł/wzkm netto.

Jedyna oferta, która wpłynęła dwa tygodnie temu zmieściła się w tych szacunkach. Przedstawiło ją konsorcjum sosnowieckiego Irexu i Meteora ze Świętochłowic. Opiewała ona na 8 640 000 zł netto. Po przeliczeniu na wzkm dało to stawkę jednostkową w wysokości 2,40 zł wzkm netto.

W tej sytuacji rozstrzygnięcie było formalnością. Wczoraj stało się ono faktem. I tym samym Jaworznicki PKM dołącza do grona przewoźników komunalnych, którzy na stałe będą posiłkowali się kierowcami z zewnętrznych firm.

Warto jeszcze dodać, że Irex i Meteor podobną usługę, aczkolwiek na większą skalę, świadczą dla PKM Tychy. Zgodnie z ostatnim przetargiem stawka za udostępnienie kierowcy to 2,30 zł/wzkm netto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
kierowca
PKM Jaworzno
Irex
Meteor