TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Gdańsk uruchamia trzecią linię na Białoruś
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.11.2019 11:00:59
PKS Gdańsk uruchamia trzecią linię na Białoruś ; fot. PKS Gdańsk

Pomorski przewoźnik konsekwentnie rozbudowuje wschodnią ofertę i 21 listopada rusza z nową międzynarodową linią autobusową Gdańsk-Warszawa-Brześć-Baranowicze-Mińsk.

Pomorski przewoźnik konsekwentnie rozbudowuje swoją wschodnią ofertę i 21 listopada rusza z nową międzynarodową linią autobusową Gdańsk-Warszawa-Brześć-Baranowicze-Mińsk.

Autobusy będą odjeżdżać w każdy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę z Dworca Autobusowego w Gdańsku przy ul 3 Maja 12 ze stanowiska nr 11 o godz. 13:00.

Przyjazd do Mińska na Dworzec Centralny godz. 04:55 czasu białoruskiego. Bilety na ten kurs można nabyć w kasach Dworca Autobusowego w Gdańsku oraz korzystając z platform www.pks,gdansk.pl; www.e-podroznik.pl oraz aplikacji FlixBus.

Trzecia linia

Przypominamy, że w dalszym ciągu funkcjonują dwie wcześniej uruchomione linie dalekobieżne na Białoruś:

  • Gdańsk - Białystok - Grodno - Lida - Mińsk

  • Gdańsk - Grudziądz - Toruń - Włocławek - Płock - Nowy Dwór Maz. (Lotnisko Modlin) - Warszawa (Dw. Zachodni, Lotnisko Chopina) - Brześć

Do tego przewoźnik cały wykonuje kursy na trasie Gdańsk-Kaliningrad. Ta międzynarodowa linia jest realizowana w ramach współpracy z firmą Открытое Акционерное Общество.

Graniczne ABC

Z uwagi na charakter zezwolenia, podróż linią Gdańsk-Mińsk będzie możliwa wyłącznie na odcinkach międzynarodowych.

Klienci zobowiązani są do posiadania paszportu oraz dokumentu (wiza) uprawniającego do wjazdu na terytorium Białorusi.

Aby skorzystać z danego połączenia komunikacyjnego należy wyrobić wizę umożliwiającą przejazd, wszelkie informacje związane z otrzymaniem wizy znaleźć można TUTAJ.

PKS Gdańsk zastrzega, że kierowcy autobusów, realizujących przewozy międzynarodowe mają prawo sprawdzać, czy pasażerowie posiadają ważny bilet, ważny dokument podróży/paszport, ważną wizę do państwa, do którego jest wykonywany dany kurs.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
autokar
PKS Gdańsk
Białoruś