TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Polbus inwestuje w młodzież
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2017 17:24:59 1 komentarz
PKS Polbus inwestuje w młodzież

Kolejny autobusowy przewoźnik myśli o szkoleniu przyszłych kadr. 14 lipca spółka PKS Polbus podpisała porozumienie z Zespołem Szkół nr 2 we Wrocławiu dotyczące praktyk zawodowych.

14 lipca 2017 r. spółka PKS Polbus podpisała porozumienie z Zespołem Szkół nr 2 we Wrocławiu dotyczące praktyk zawodowych.

Celem porozumienia jest pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie najnowszych systemów i rozwiązań technicznych stosowanych w autobusach.

Począwszy od roku szkolnego 2017/2018 uczniowie technikum samochodowego i szkoły zawodowej rozpoczną program nieodpłatnych praktyk zawodowych, obejmujących zagadnienia naprawy i diagnostyki pojazdów marki Mercedes, Setra i Autosan.

Najzdolniejsi uczniowie i absolwenci otrzymają propozycję zatrudnienia w spółce POLBUS-PKS, która kilka tygodni temu rozpoczęła proces inwestycyjny związany z powstaniem nowoczesnej stacji napraw autobusów.

Podpisane porozumienie jest jednym z elementów zaangażowania spółek z udziałem Skarbu Państwa w realizację projektów z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu. PKS Polbus to spółka nadzorowana przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa, posiadająca ponad 150 autobusów i busów. Zarządza dworcami autobusowymi we Wrocławiu, Oleśnicy i Środzie Śląskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Polbus
szkoła
serwis
  • Zdzicha – 17.07.2017

    Porozumienie POrozumieniem ale zacznijcie dbać o czystość taboru, bo te A0909 i Lidery na obiegu do Sobótki jakieś umazane kałem

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!