TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Polbus inwestuje w młodzież
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2017 17:24:59 1 komentarz
PKS Polbus inwestuje w młodzież

Kolejny autobusowy przewoźnik myśli o szkoleniu przyszłych kadr. 14 lipca spółka PKS Polbus podpisała porozumienie z Zespołem Szkół nr 2 we Wrocławiu dotyczące praktyk zawodowych.

14 lipca 2017 r. spółka PKS Polbus podpisała porozumienie z Zespołem Szkół nr 2 we Wrocławiu dotyczące praktyk zawodowych.

Celem porozumienia jest pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie najnowszych systemów i rozwiązań technicznych stosowanych w autobusach.

Począwszy od roku szkolnego 2017/2018 uczniowie technikum samochodowego i szkoły zawodowej rozpoczną program nieodpłatnych praktyk zawodowych, obejmujących zagadnienia naprawy i diagnostyki pojazdów marki Mercedes, Setra i Autosan.

Najzdolniejsi uczniowie i absolwenci otrzymają propozycję zatrudnienia w spółce POLBUS-PKS, która kilka tygodni temu rozpoczęła proces inwestycyjny związany z powstaniem nowoczesnej stacji napraw autobusów.

Podpisane porozumienie jest jednym z elementów zaangażowania spółek z udziałem Skarbu Państwa w realizację projektów z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu. PKS Polbus to spółka nadzorowana przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa, posiadająca ponad 150 autobusów i busów. Zarządza dworcami autobusowymi we Wrocławiu, Oleśnicy i Środzie Śląskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Polbus
szkoła
serwis
  • Zdzicha – 17.07.2017

    Porozumienie POrozumieniem ale zacznijcie dbać o czystość taboru, bo te A0909 i Lidery na obiegu do Sobótki jakieś umazane kałem

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.