TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Polonus wraca do Lublina i Stalowej Woli. Z PolskimBusem
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.05.2017 09:23:11 8 komentarzy
PKS Polonus wraca do Lublina i Stalowej Woli. Z PolskimBusem

PKS Polonus rozwija siatkę połączeń o dwie kolejne linie. Kursy: Warszawa - Lublin uruchomione zostaną 26 maja 2017 roku, a na trasie Warszawa - Stalowa Wola ruszą już 12 maja 2017 roku. Sprzedaż biletów PKS Polonus na obu liniach wystartowała dzisiaj, równolegle w serwisie przewoźnika oraz na platformie PolskiBus, z którą firma współpracuje od marca 2017 roku.

Nowe linie to m.in. efekt majowego powiększenia floty PKS Polonus o 8 autobusów. To też powrót - z nowoczesnym taborem i promocyjnymi cenami biletów - na obsługiwane kilka lat temu trasy. Dzięki wejściu w platformę PolskiBus, teraz jej użytkownicy będą mieli do wyboru aż 13 kursów dziennie w każdą stronę.

Mówią obie strony

-"PKS Polonus kontynuuje zapowiadany rozwój floty i siatki połączeń. Uruchomienie 5 ekspresowych połączeń dziennie na trasie Warszawa - Lublin ma tym większe znaczenie dla pasażerów, że dokonuje się w przeddzień rozpoczęcia długoterminowych remontów na linii kolejowej Warszawa-Lublin. Liczymy, że nowoczesny tabor skierowany do obsługi tej trasy, dogodne godziny połączeń oraz atrakcyjne ceny biletów spotkają się z dużym i stałym zainteresowaniem ze strony pasażerów tak PKS Polonus, jak też PolskiBus.com – mówi Maciej Acedański, Prezes PKS Polonus.

-"Wspaniała niespodzianka dla mieszkańców Lublina! W ramach kolejnego etapu współpracy operacyjnej z naszym partnerem PKS Polonus oddajemy do Państwa dyspozycji aż 5 nowych, bezpośrednich połączeń na linii Warszawa - Lublin oraz do Stalowej Woli. Od wielu lat otrzymywaliśmy prośby od Pasażerów o poszerzenie oferty na tej trasie. Jest to najlepszy moment na wprowadzenie tej nowości na platformę www.polskibus.com. Zachęcamy do planowania podróży w atrakcyjnych cenach na pokładach komfortowych autokarów ADL Plaxton – mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com.

ADL Plaxton

Wszystkie kursy na trasie Warszawa - Lublin realizowane będą przez autokary marki ADL Plaxton, które są wyposażone w klimatyzację, Wi-Fi, toalety, gniazdka elektryczne, odchylane skórzane fotele oraz możliwość przewozu osób z niepełnosprawnościami. Na przednich wyświetlaczach pojazdów będą znajdowały się informacje dotyczące trasy POL7. Pasażerowie będą wpuszczani na pokład na podstawie numeru rezerwacji przesyłanego w wiadomości e-mail wraz z e-biletem.

Autokary obsługujące linie PKS Polonus będą miały w Warszawie 2 przystanki – na Dworcu Zachodnim oraz w centrum miasta – na Placu Defilad. Z Dworca Zachodniego odjazdy planowane są na godz.: 5:30, 8:15, 12:00, 15:30 i 17:00, natomiast spod Pałacu Kultury i Nauki autobusy będą odjeżdżały 15 minut później niż z przystanku początkowego. Z kolei odjazdy z Dworca Autobusowego w Lublinie w kierunku stolicy zostały zaplanowane na godz.: 6:30, 10:00, 12:30, 16:15 i 20:00.


Sprawdź też:
PKS Polonus
PolskiBus
linia
 • Pytający – 10.05.2017

  Od kiedy Polonus ma ADL Plaxtony? Te autobusy miał tylko PolskiBus dotychczas, a Polonus to raczej w Scanie inwestował, odkupili je od Szkota, czy linia będzie Polonusa, a obsługą zajmie się PB ze swoimi wozami, żeby nie czepiali się lubelscy busiarze?

 • Hanka – 10.05.2017

  Pewnie dzierżawa, tak jak VIKI

 • paweł – 10.05.2017

  chyba jest wyraznie napisane ze kupili 8 sztuk

 • Transway – 10.05.2017

  Wyglada na to, ze sprytnie załatwili lubelskich busiarzy. Polskibus dopiął swego No i Contbus i nieSlynny OLSZAK sie doigrał i stracił swój monopol na tej linii. Brawo!!!!!!!

 • Filemon – 10.05.2017

  Ale przecież nie kupili plaxtonów tylko scanie. Nie na lublin.

 • t89 – 10.05.2017

  Bardzo dobro informacja w kontekście zaczynającego się w czerwcu remontu linii kolejowej z Warszawy do Lublina! Brawo PKS Polonus!

 • BP – 13.05.2017

  Brawo PolskiBus i Polonus. Po połączeniu rozjedziecie teraz lubelskich busiarzy. Idę po popcorn i czekam z niecierpliwością na kolejne wiadomości

 • aron mędrzec parczewski – 13.05.2017

  5 kursami na krzyż rozjadą busiarzy jak Contbus i Big Bus latają co 15 minut? Bez żartów proszę.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.