TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Polonus ze Scanią. 8 autokarów przed sezonem
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.05.2017 11:54:42 5 komentarzy
PKS Polonus ze Scanią. 8 autokarów przed sezonem

Przed tegorocznym sezonem wakacyjnym przewoźnicy mocno inwestują w nowy tabor. Przykładem może być PKS Polonus, który zwiększył swoja flotę o 5 nowych autobusów Scania Touring i trzy używane pojazdy Scania-Irizar PB.

Przed tegorocznym sezonem wakacyjnym przewoźnicy mocno inwestują w nowy tabor. Przykładem może być PKS Polonus, który zwiększył swoja flotę o 5 nowych autobusów Scania Touring i trzy używane pojazdy Scania-Irizar PB.

Inwestycje w nowy tabor oraz obsługę pasażerów to jeden z wiodących kierunków strategicznego rozwoju spółki. Wydatki związane z zakupem kolejnych autokarów, zwiększaniem sieci połączeń oraz wdrażaniem nowych rozwiązań w zakresie zarządzania podróżą w systemie on-line – szacowane są łącznie tylko w 2017 roku na prawie 10 mln złotych.

Na początku maja 2017 r. w trasę wyruszyły fabrycznie nowe autokary: dwa dwuosiowe autokary Scania Touring o pojemności 49 miejsc oraz trzy trzyosiowe pojazdy Scania Touring 6x2 o pojemności 57 miejsc. Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 6. Dla komfortu pasażerów pojazdy są klimatyzowane i wyposażono je w toalety, barki, wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele, gniazdka 230V, sprzęt audio-video oraz sieć internetową.

Flotę nowoczesnych, komfortowych i bezpiecznych pojazdów PKS Polonus uzupełniły ponadto trzy używane pojazdy marki Scania-Irizar PB z 49 miejscami na pokładzie.

Bezpieczeństwo i komfort

– Inwestycje PKS Polonus w nowy tabor to strategiczny element działalności na rynku przewozów autobusowych. Zobowiązani jesteśmy zapewnić osobom korzystającym z naszych usług wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży. Niezmiennie też rozbudowujemy sieć połączeń krajowych i międzynarodowych, a nowe trasy i dodatkowe kursy w ramach obsługiwanych już połączeń wymagają odpowiedniej pod względem ilościowym i jakościowym infrastruktury logistycznej. Stąd decyzja o zwiększeniu, wzmocnieniu i odmłodzeniu floty – podsumowuje Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny PKS Polonus.

Jak dodaje Andrzej Padziński – Zaledwie rok temu zapowiadaliśmy zakup w 2017 roku co najmniej 10 nowych i używanych autokarów wysokiej pojemności, co w dużej mierze udało nam się zrealizować już w pierwszej połowie roku. Zakładamy, że kolejne autokary pojawią się najpóźniej jesienią, a inwestycje PKS Polonus we flotę będą na przestrzeni kolejnych lat systematycznie kontynuowane w celu jej odmłodzenia i podnoszenia standardów obsługi pasażerów.

Nowymi autokarami podróżować będą pasażerowie kupujący bilety za pośrednictwem www.pkspolonus.pl oraz platform sprzedażowych, w tym: DworzecOnline.pl, Super PKS, E-Podróżnik, PolskiBus.com, Infobus czy Busfor, na których – po rozszerzeniu o nowe, zintegrowane teleinformatycznie kanały sprzedaży – udostępniane są połączenia z rozkładu jazdy PKS Polonus.


Sprawdź też:
PKS Polonus
Scania
tabor
 • BUSOMAT PL – 05.05.2017

  Im więcej autokarów tym lepiej.

 • wrocławianin – 05.05.2017

  Polbus Wrocław patrz i się ucz!!!

 • lizus bolechowski – 05.05.2017

  Dlaczego wariaci nie wybrali SOLARISA? Przecież Solaris jest najlepszy!!!

 • Gall – 05.05.2017

  @lizus Bolechowski Solaris nie ma w ofercie porządnego autokaru. Vacanza nie jest rozwijana a Interurbino to inna kategoria.

 • Daniel – 12.05.2017

  There are many writing services that offer their various services at a bargain price. https://www.writemyessayz.co/

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.