TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Polonus ze Scanią. 8 autokarów przed sezonem
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.05.2017 11:54:42 5 komentarzy
PKS Polonus ze Scanią. 8 autokarów przed sezonem

Przed tegorocznym sezonem wakacyjnym przewoźnicy mocno inwestują w nowy tabor. Przykładem może być PKS Polonus, który zwiększył swoja flotę o 5 nowych autobusów Scania Touring i trzy używane pojazdy Scania-Irizar PB.

Przed tegorocznym sezonem wakacyjnym przewoźnicy mocno inwestują w nowy tabor. Przykładem może być PKS Polonus, który zwiększył swoja flotę o 5 nowych autobusów Scania Touring i trzy używane pojazdy Scania-Irizar PB.

Inwestycje w nowy tabor oraz obsługę pasażerów to jeden z wiodących kierunków strategicznego rozwoju spółki. Wydatki związane z zakupem kolejnych autokarów, zwiększaniem sieci połączeń oraz wdrażaniem nowych rozwiązań w zakresie zarządzania podróżą w systemie on-line – szacowane są łącznie tylko w 2017 roku na prawie 10 mln złotych.

Na początku maja 2017 r. w trasę wyruszyły fabrycznie nowe autokary: dwa dwuosiowe autokary Scania Touring o pojemności 49 miejsc oraz trzy trzyosiowe pojazdy Scania Touring 6x2 o pojemności 57 miejsc. Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 6. Dla komfortu pasażerów pojazdy są klimatyzowane i wyposażono je w toalety, barki, wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele, gniazdka 230V, sprzęt audio-video oraz sieć internetową.

Flotę nowoczesnych, komfortowych i bezpiecznych pojazdów PKS Polonus uzupełniły ponadto trzy używane pojazdy marki Scania-Irizar PB z 49 miejscami na pokładzie.

Bezpieczeństwo i komfort

– Inwestycje PKS Polonus w nowy tabor to strategiczny element działalności na rynku przewozów autobusowych. Zobowiązani jesteśmy zapewnić osobom korzystającym z naszych usług wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży. Niezmiennie też rozbudowujemy sieć połączeń krajowych i międzynarodowych, a nowe trasy i dodatkowe kursy w ramach obsługiwanych już połączeń wymagają odpowiedniej pod względem ilościowym i jakościowym infrastruktury logistycznej. Stąd decyzja o zwiększeniu, wzmocnieniu i odmłodzeniu floty – podsumowuje Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny PKS Polonus.

Jak dodaje Andrzej Padziński – Zaledwie rok temu zapowiadaliśmy zakup w 2017 roku co najmniej 10 nowych i używanych autokarów wysokiej pojemności, co w dużej mierze udało nam się zrealizować już w pierwszej połowie roku. Zakładamy, że kolejne autokary pojawią się najpóźniej jesienią, a inwestycje PKS Polonus we flotę będą na przestrzeni kolejnych lat systematycznie kontynuowane w celu jej odmłodzenia i podnoszenia standardów obsługi pasażerów.

Nowymi autokarami podróżować będą pasażerowie kupujący bilety za pośrednictwem www.pkspolonus.pl oraz platform sprzedażowych, w tym: DworzecOnline.pl, Super PKS, E-Podróżnik, PolskiBus.com, Infobus czy Busfor, na których – po rozszerzeniu o nowe, zintegrowane teleinformatycznie kanały sprzedaży – udostępniane są połączenia z rozkładu jazdy PKS Polonus.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Polonus
Scania
tabor
 • BUSOMAT PL – 05.05.2017

  Im więcej autokarów tym lepiej.

 • wrocławianin – 05.05.2017

  Polbus Wrocław patrz i się ucz!!!

 • lizus bolechowski – 05.05.2017

  Dlaczego wariaci nie wybrali SOLARISA? Przecież Solaris jest najlepszy!!!

 • Gall – 05.05.2017

  @lizus Bolechowski Solaris nie ma w ofercie porządnego autokaru. Vacanza nie jest rozwijana a Interurbino to inna kategoria.

 • Daniel – 12.05.2017

  There are many writing services that offer their various services at a bargain price. https://www.writemyessayz.co/

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.