TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Rzeszów zawiesza kilkadziesiąt kursów do końca lutego
GAZETA WYBORCZA-RZESZÓW - Opublikowano: 04.12.2017 16:40:28

Ponad 30 kursów zostaje zawieszonych do 28 lutego, po raz pierwszy w tym roku autobusy PKS nie wyjadą w święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Rzeszów - ponad 30 kursów zostaje zawieszonych do 28 lutego, po raz pierwszy w tym roku autobusy PKS nie wyjadą w święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Słychać już niezadowolenie wśród mieszkańców podkarpackich gmin. PKS wyjaśnia: te kursy przestały być opłacalne.

Zmiany mają obowiązywać od 1 grudnia. Dotyczą głównie połączeń z i do Rzeszowa. Większość zawieszonych kursów to połączenia realizowane w soboty, niedziele i święta. Szczegóły na http://web.pks.rzeszow.pl

Jak to tłumaczy zarząd PKS? - Zawieszamy te połączenia, bo były nieopłacalne. Autobusami jeździło po pięć, sześć osób. W naszej skali to bardzo mało - tłumaczy Piotr Klimczak, wiceprezes zarządu PKS.

Dodaje, że to rozwiązanie tymczasowe - ma obowiązywać do 28 lutego 2018 roku. - Po tym czasie zobaczymy, być może część połączeń wróci na prośbę mieszkańców - słyszymy w PKS.

PKS-y nie pojadą w święta

To nie koniec. W tym roku po raz pierwszy PKS zrezygnował ze wszystkich połączeń w dniach 25, 26 grudnia oraz w Nowy Rok. Zarząd tłumaczy się tak samo, jak w przypadku zawieszonych kursów. - Mamy dane z ubiegłych lat. W święta autobusy na wszystkich kierunkach jeździły prawie puste. Poza tym chcemy, żeby po raz pierwszy od lat kierowcy mogli odpocząć w święta - mówi Piotr Klimczak.

Podróżującym w święta zostaną tylko autobusy MKS, realizowane w ramach międzygminnego związku PKS. - Te autobusy będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta - czytamy na stronie PKS.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
PKS Rzeszów

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.