TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Rzeszów zawiesza kilkadziesiąt kursów do końca lutego
GAZETA WYBORCZA-RZESZÓW - Opublikowano: 04.12.2017 16:40:28

Ponad 30 kursów zostaje zawieszonych do 28 lutego, po raz pierwszy w tym roku autobusy PKS nie wyjadą w święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Rzeszów - ponad 30 kursów zostaje zawieszonych do 28 lutego, po raz pierwszy w tym roku autobusy PKS nie wyjadą w święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Słychać już niezadowolenie wśród mieszkańców podkarpackich gmin. PKS wyjaśnia: te kursy przestały być opłacalne.

Zmiany mają obowiązywać od 1 grudnia. Dotyczą głównie połączeń z i do Rzeszowa. Większość zawieszonych kursów to połączenia realizowane w soboty, niedziele i święta. Szczegóły na http://web.pks.rzeszow.pl

Jak to tłumaczy zarząd PKS? - Zawieszamy te połączenia, bo były nieopłacalne. Autobusami jeździło po pięć, sześć osób. W naszej skali to bardzo mało - tłumaczy Piotr Klimczak, wiceprezes zarządu PKS.

Dodaje, że to rozwiązanie tymczasowe - ma obowiązywać do 28 lutego 2018 roku. - Po tym czasie zobaczymy, być może część połączeń wróci na prośbę mieszkańców - słyszymy w PKS.

PKS-y nie pojadą w święta

To nie koniec. W tym roku po raz pierwszy PKS zrezygnował ze wszystkich połączeń w dniach 25, 26 grudnia oraz w Nowy Rok. Zarząd tłumaczy się tak samo, jak w przypadku zawieszonych kursów. - Mamy dane z ubiegłych lat. W święta autobusy na wszystkich kierunkach jeździły prawie puste. Poza tym chcemy, żeby po raz pierwszy od lat kierowcy mogli odpocząć w święta - mówi Piotr Klimczak.

Podróżującym w święta zostaną tylko autobusy MKS, realizowane w ramach międzygminnego związku PKS. - Te autobusy będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta - czytamy na stronie PKS.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Rzeszów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.