TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Złocieniec kupuje 16 autobusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.01.2018 14:35:30 1 komentarz
PKS Złocieniec kupuje 16 autobusów!

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Złocienie ogłosiło dzisiaj dwuczęściowy przetarg na zakup łącznie 16 nowych autobusów. Na celowniku przewoźnika są pojazdy dwóch wielkości. Do zakupu dorzuci się UE.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Złocienie ogłosiło dzisiaj dwuczęściowy przetarg na zakup łącznie 16 nowych autobusów. Na celowniku przewoźnika są pojazdy dwóch wielkości. Do zakupu dorzuci się UE w formie wsparcia z zachodniopomorskiego RPO.

Postępowanie podzielone jest na dwie części. W pierwszej PKS chce wyłonić dostawcę dziewięciu autobusów klasy MAXI. Pojazdy te mają umożliwiać podróż przynajmniej 40 pasażerom. Z kolei w drugim zadaniu na celowniku przewoźnika jest siedem midibusów. Te pojazdy mają umożliwiać podróż przynajmniej 20 pasażerom. Wszystkie pojazdy będą napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. PKS szacuje, że pojazdy powinny kosztować ok. 7,7 mln PLN.

Dostawy pojazdów będą realizowane w transzach. PKS przewiduje, że pojazdy klasy MAXI odbierze do 20 kwietnia 2019 r. Z kolei midibusy mają trafić do Złocieńca do 21 stycznia 2019 r. Jak widać zwycięzcy nie powinni narzekać na zbyt krótki termin realizacji. Mile widziane jednak będzie przyspieszenie dostaw.

Czas na warunki formalne. W zadaniu pierwszym są to:

 • Dostarczenie w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej 3 autobusów klasy MAXI, które mogą przewozić minimum 40 pasażerów
 • Wadium 100 000 zł

W tej części mamy następujące kryteria oceny ofert:

 • Cena – 60%
 • Ocena techniczna – 30%
 • Termin dostawy – 5%
 • Warunki gwarancji – 5%

Pora na część MIDI. W niej mamy następujące warunki formalne:

 • Dostarczenie w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej 3 autobusów klasy MINI lub MIDI, które mogą przewozić minimum 40 pasażerów
 • Wadium 40 000 zł

W tej części mamy następujące kryteria oceny ofert:

 • Cena – 60%
 • Ocena techniczna – 30%
 • Termin dostawy – 10%

Termin składania i otwarcia ofert wstępnie wyznaczono na 19 lutego. SIWZ jeszcze zdążymy zapewne omówić, także mamy jeszcze czas na prognozę możliwych scenariuszy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKS Złocieniec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.