TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Plan FlixBusa na rok 2018: 50-60 nowych autokarów [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.12.2017 19:22:24 11 komentarzy
Plan FlixBusa na rok 2018: 50-60 nowych autokarów [FILM]

O planach zakupowych, transportowej strategii i zasadach współpracy z polskimi przewoźnikami rozmawialiśmy z dyrektorem zarządzającym FlixBus w Polsce, Michałem Lemanem.

O planach zakupowych, transportowej strategii i zasadach współpracy z polskimi przewoźnikami rozmawiamy z dyrektorem zarządzającym FlixBus w Polsce, Michałem Lemanem.

18 grudnia 2017 r. FlixBus oraz PolskiBus rozpoczęły strategiczną współpracę, w ramach której m.in. w 2018 r. zintegrują siatkę połączeń. Pojawią się też nowe autokary. Ich liczba zależy od uzyskania pozwoleń na linie. Planujemy wprowadzenie na linie ok. 50-60 nowych autokarów w 2018 roku - poinformował dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce Michał Leman.

Zaznaczył, że bilety wykupione przez stronę internetową PolskiBus.com zachowują ważność.

-"Rozpoczynamy strategiczną współpracę obu firm. To nie jest przejęcie. (...) Zmienia się marka i platforma sprzedaży. Wszystkie bilety, które zostały sprzedane przez PolskiegoBusa mają ważność. Wszystkie autobusy jeżdżą, wszystkie połączenia zostają, nikt niczego nie zamyka. Wszystkie te elementy będą funkcjonować nie tylko do świąt Bożego Narodzenia, ale jeszcze nawet dalej niż święta Wielkiej Nocy" - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Leman. "Liczymy na zainteresowanie nowej grupy klientów zielonymi autobusami FlixBus. Z początkiem 2018 roku w pełni zintegrujemy obie siatki połączeń" - dodał.


Leman poinformował, że autokary PolskiegoBusa.com do połowy przyszłego roku mają zostać przemalowane na barwy FlixBusa, czyli zmienią kolor z czerwonego na zielony. Wyjaśnił, że dzięki integracji platformy sprzedażowej oraz siatki połączeń firmy PolskiBus.com, stworzy ofertę dalekobieżnych połączeń autobusowych dla polskich pasażerów i zaoferuje nowe połączenia krajowe i międzynarodowe z kilku polskich miast do Niemiec, Austrii, Czech, na Węgry i Słowację.

-"Mamy dziś przyjemność ogłosić, że rozszerzamy naszą współpracę z firmą FlixBus. Jesteśmy przekonani, że dzięki integracji innowacyjnych technologii oferowanych przez FlixBus, wysokich standardów bezpieczeństwa i najwyższej jakości usług zdobędziemy nowych pasażerów i rozpoczniemy nową erę na polskim rynku przejazdów autobusowych" - powiedział Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający w firmie PolskiBus.com.

Leman zapowiedział, że FlixBus ma obecnie kilku partnerów w Polsce, ale będzie rozmawiał z kolejnymi, tak aby docelowo mieć ich kilkunastu w naszym kraju. FlixBus poinformował, że model biznesowy firmy FlixBus opiera się na ścisłej współpracy z lokalnymi przewoźnikami – w ciągu czterech lat działalności FlixBus nawiązał współpracę z 250 partnerami autobusowymi w całej Europie. Zajmuje się technologią, sprzedażą biletów, obsługą klienta, planowaniem i rozwojem sieci, a także marketingiem i sprzedażą, natomiast lokalni partnerzy odpowiadają za codzienną eksploatację autobusów.

Wprowadzenie standardów FlixBusa do autobusów firmy PolskiBus.com oznacza, że wszyscy pasażerowie będą mieli zapewnione: darmowe Wi-Fi zarówno w Polsce, jak i za granicą, większą przestrzeń na nogi, klimatyzację czy gniazdka elektryczne przy każdym siedzeniu.

FlixBus jest europejską firmą, która weszła na rynek w 2013 roku. Autobusy FlixBus dziennie wykonują 200 tys. połączeń do 1,4 tys. miast w 26 krajach, w tym m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Holandii, Chorwacji, Polsce, Francji. W 2016 roku autobusy FlixBusa przewiozły 30 milionów pasażerów..(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixBus
PolskiBus
linia
 • Lsia – 18.12.2017

  Mm

 • Bula – 18.12.2017

  Taki kondon menadzerem??

 • Leon – 18.12.2017

  A takie ładne były czerwone

 • solaris150 – 18.12.2017

  @Bula, a co młody nie może być na kluczowym stanowisku ? ŻE młody to nie znaczy że głupi

 • szofer – 18.12.2017

  Najpierw próbował uwalić i oddać niemcom LOT. Nie udało się. To w końcu uwalił i oddał niemcom inną dobrze kojarzoną przez Polaków markę... Zobaczymy co dalej.

 • Misiewicz – 19.12.2017

  Dlaczego nie ma napisu "Artykuł sponsorowany" ?

 • Gall – 19.12.2017

  No dobrze ale PolskiBus przewoził coraz mniej pasażerów. Jak tak policzyć to dynamika spadała. Więc jeśli Flixbus zaproponuje ciekawą politykę cenową w połączeniu z większym komfortem to jest szansa, że klienci przyjdą

 • Ricardo Fancini – 19.12.2017

  @Bula: musisz być bardzo stary, skoro 35-letni facet to dla Ciebie "kondon".

 • Beata – 19.12.2017

  "Przez ostatnie 6 lat" Polacy i Polki podróżowali Polskim Busem, który w sumie zanotował stratę prawie 70mln zł. (oficjalne dane z KRS). Ostatnie dane finansowe jakie opublikował Flixbus dotyczą roku 2015, strata prawie 40 mln Euro. Po prostu większy kupił mniejszego. Ale oba golasy.

 • Shinsen – 19.12.2017

  @szofer PolskiBus to nie to samo co Lot. Lot to Polska firma, z polskim kapitałem, a PolskiBus tak naprawdę nigdy nie był polski, bo jest to marka stworzona przez angielskie przedsiębiorstwo specjalnie na polski rynek. Więc proszę nie porównuj tych dwóch firm.

 • Szofer – 20.12.2017

  Wiem o tym I nie porownuje. Chodzi mi o to ze nazwosko tego goscia dobrze nie wrozy...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.