TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pobili kierowcę na śmierć za ... uwagę o maseczkach
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.07.2020 17:00:27
Pobili kierowcę na śmierć za ... uwagę o maseczkach; fot. AFP

Francja/ Kierowca autobusu ciężko pobity; zwrócił uwagę pasażerowi za brak maseczki

Kierowca autobusu z Bayonne, ciężko pobity w niedzielę przez grupę pasażerów po tym, gdy zwrócił im uwagę za brak maseczek ochronnych, zmarł w piątek, 11 lipca.

W sobotę, 12 lipca, do Bayonne przyjechał minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin i spotkał się z wdową.

Philippe Monguillot, kierowca autobusu w Bayonne w południowo-zachodniej Francji, został zaatakowany przez grupę pasażerów w niedzielę wieczorem, gdy zwrócił uwagę czterem mężczyznom, żeby założyli obowiązkowe w transporcie publicznym maseczki ochronnne. Jak poinformował prokurator, Monguillot został zwyzywany, wypchnięty z autobusu, a następnie był bity i kopany w głowę.

Sprawcy uciekli, później jednak zostali zatrzymani. Jak informowało w poniedziałek źródło policyjne, są to "ludzie z marginesu społecznego; alkoholicy i narkomani", są znani policji od dawna.

Pobity kierowca został przewieziony do szpitala. Od niedzieli znajdował się w stanie śmierci klinicznej.

Szef MSW Gerald Darmanin przyjechał w sobotę do Bayonne i spotkał się z wdową po kierowcy, Veronique Monguillot. Powiedziała ona ministrowi, że wraz z trzema córkami jest "załamana" atakiem. "To barbarzyństwo, to nie jest normalne. Trzeba powstrzymać tę masakrę" - stwierdziła w rozmowie z agencją AP.

"Kierowca tylko wykonywał swoją pracę" - powiedział Darmanin. "Wyszedł z domu rano i nie wrócił, pozostawiając wdowę i trzy osierocone córki" - dodał.

We Francji potwierdzono ponad 208 tys. przypadków zakażenia koronawirusem i ponad 30 tys. zgonów w wyniku Covid-19. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
kierowca
Francja