TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podlasie: Udostępniono ostatni fragment S8
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2018 16:13:42

Kierowcy mogą już korzystać z liczącego 14,3 km odcinka trasy S8 Mężenin–Jeżewo.

Kierowcy mogą już korzystać z liczącego 14,3 km odcinka trasy S8 Mężenin–Jeżewo. Dzięki temu cała, licząca blisko 80 km część trasy S8 w województwie podlaskim jest przejezdna - poinformował 30 grudnia PAP Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Jak podała GDDKiA, po odcinku Mężenin–Jeżewo kierowcy jadą zgodnie z tymczasową organizacją ruchu, która ma obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach 2018 r.

Wokół ciągu głównego będą prowadzone jeszcze prace wykończeniowe, w związku z czym prędkość będzie ograniczona do 100 km/h, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami.

Odcinek od Mężenina do Jeżewa połączył funkcjonujący już 40-kilometrowy fragment S8 od granicy województwa do Mężenina, z użytkowanym 24-kilometrowym odcinkiem od Jeżewa do Białegostoku.

Wartość kontraktu na roboty dla odcinka Mężenin-Jeżewo to 471,5 mln zł, w tym dofinansowanie unijne to 231 mln zł.(PAP)Sprawdź też:
S8
Podlaskie

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.