TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podlasie: Udostępniono ostatni fragment S8
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2018 16:13:42

Kierowcy mogą już korzystać z liczącego 14,3 km odcinka trasy S8 Mężenin–Jeżewo.

Kierowcy mogą już korzystać z liczącego 14,3 km odcinka trasy S8 Mężenin–Jeżewo. Dzięki temu cała, licząca blisko 80 km część trasy S8 w województwie podlaskim jest przejezdna - poinformował 30 grudnia PAP Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Jak podała GDDKiA, po odcinku Mężenin–Jeżewo kierowcy jadą zgodnie z tymczasową organizacją ruchu, która ma obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach 2018 r.

Wokół ciągu głównego będą prowadzone jeszcze prace wykończeniowe, w związku z czym prędkość będzie ograniczona do 100 km/h, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami.

Odcinek od Mężenina do Jeżewa połączył funkcjonujący już 40-kilometrowy fragment S8 od granicy województwa do Mężenina, z użytkowanym 24-kilometrowym odcinkiem od Jeżewa do Białegostoku.

Wartość kontraktu na roboty dla odcinka Mężenin-Jeżewo to 471,5 mln zł, w tym dofinansowanie unijne to 231 mln zł.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
S8
Podlaskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.