TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polonus wchodzi w elektryki. SOR w Piasecznie
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2019 12:00:05
Polonus wchodzi w elektryki. SOR w Piasecznie

Firma Polonus rozpoczęła testy pierwszego autobusu elektrycznego w obsłudze komunikacji lokalnej w Piasecznie.

Firma Polonus rozpoczęła testy pierwszego autobusu elektrycznego w obsłudze komunikacji lokalnej w Piasecznie.

Od kilku dni mieszkańców Piaseczna wozi elektryczny autobus SOR EBN11. Testy mają pokazać ekonomikę użytkowania autobusu elektrycznego w warunkach piaseczyńskiej komunikacji miejskiej na poszczególnych trasach.

Czeski elektryk

Pojazd charakteryzuje się nietypową długością nadwozia. Jest ono długie na 11,1 m. Mimo tego umożliwia podróż 82 pasażerom, w tym nawet 28 na miejscach siedzących. SOR zastosował fotele Ster MB. Część z nich to rozkładanie siedzenia.

Dopuszczalna masa całkowita czeskiego elektrobusa to 16 t przy wadze własnej na poziomie 10 t. Pojazd posiada troje drzwi, klimatyzację. Jest wyposażony w silnik asynchroniczny, TAM-Pragoimex, o mocy 120 kW oraz baterie litowo - jonowe pojemność to 174 kWh firmy MVC ulokowane w komorze na zwisie tylnym.

Autobus może być ładowany przez złącze plug-in. Dzięki tak skompletowanemu wyposażeniu czas pełnego ładowania trwa do 6 h. Gwarantowany zasięg autobusu na jednym ładowaniu to 150 km z pełnym obciążeniem klimatyzacji oraz urządzeń pokładowych. Wykorzystując system rekuperacji energii hamowania i jazdy w trybie ekonomicznym to nawet 200 km.

Testowany przez Polonusa autobus wyposażony jest m.in. w system EBS zwiększający bezpieczeństwo pasażerów. Natomiast odpowiedni komfort przejazdu zapewnia zamontowana klimatyzacja w lato oraz system ogrzewania w chłodniejszych okresach.

Mimo, że pojazd pojawił się niedawno na piaseczyńskich drogach, już został ciepło przyjęty przez mieszkańców, którzy chwalą komfort podróży oraz doceniają ekologiczność zastosowanych rozwiązań.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
Polonus
SOR
  • Polonus – 12.09.2019

    🌿🔋🌍

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.