TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polski debiut Otokara Navigo T MEGA
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2017 09:20:37 3 komentarze
Otokar Navigo T MEGA dostarczony do firmy Wisiński

Otokar rozkręca się w Polsce. W tym roku marka ma na swoim koncie już dwie rejestracje autobusów (w 2016 r. łącznie trzy). Teraz na rynku pojawił się nowy model Navigo T MEGA, który jako pierwsza zakupiła firma Usługi Transportowe Wisiński. Przekazanie pojazdu przez polskiego przedstawiciela - Bus Trans Technik - miało miejsce 28 kwietnia 2017.

-"To wielofunkcyjny i reprezentacyjny autobus, który będzie służył w naszej firmie do przewozów liniowych, wynajmów oraz przewozów okazjonalnych, np.: ślubów. Bardzo cieszymy się z nowego nabytku, a jeśli okaże się tak ekonomiczny w praktyce jak zapewnia importer to kupimy następne" – powiedział Witold Wisiński przy odbiorze nowego autobusu.

Firma UT Wisiński rozpoczęła swoją działalność autobusową w 1989 roku. Przewoźnik wykonuje przede wszystkim przewozy liniowe ze Stoczka Łukowskiego i jego okolic do Warszawy. Dotychczas we flocie znajdowały się wyłącznie autobusy używane Renault, Mercedes oraz Iveco, a wcześniej Autosan i Jelcz. Teraz jednak przyszedł czas na nową jakość, zarówno w kwestii komfortu jak i ekonomiki.

Bezpieczeństwo i komfort

Pierwszy polski Otokar Navigo T MEGA ma pojemność aż 35+1+1 pasażerów oraz dysponuje dużym bagażnikiem 3,5 m3. To wyjątkowe parametry w klasie MIDI.

Autobus jest dobrze wyposażony. Posiada wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa, jak: ESC, AEBS, LDWS. Napędza go najnowszy silnik Cummins ISB4.5180E6 o pojemności 4,5 l w wersji Euro 6 OBD-C, co oznacza, że kierowca ma do dyspozycji 3 programy jazdy: performance - medium - eco. Manualna skrzynia biegów zespolona jest z retarderem elektromagnetycznym Telma. Tylne zawieszenie pneumatyczne dba o właściwy komfort podróży.

We wnętrzu znajdziemy także wydajną klimatyzację Konvekty, pełny system audio-DVD firmy Bosch, nawigację dotykową 7" w języku polskim, rozkładane i rozsuwane fotele ze skórzanymi zagłówkami i poprawiającymi trzymanie boczne zaszywkami. Jak przystało na nowoczesny autobus przy każdym siedzeniu pasażerskim znajduje się gniazdo USB.

Co dla kierowcy? M.in. fotel pneumatyczny z pasem 3 punktowym i pełną regulacją Grammer, czujniki cofania zintegrowane z kamerą cofania, lusterka wsteczne typu COACH po 3 zwierciadła na każdą stronę. Nowinką jest tachograf VDO SMART, czyli najnowszy model z możliwością podłączenia smartfona.

Podsumowując: MEGA maluch z Turcji imponuje swoim poziomem wyposażenia, a oferowana liczba 35 miejsc to aktualnie najbardziej poszukiwana pojemność na transportowym rynku.


Sprawdź też:
Otokar
  • noo – 12.05.2017

    Fajnie, że firma pana Wisińskiego się rozwija :) Tak trzymać!

  • Roman Kazberuk – 14.05.2017

    U nas sprzedaż Navigo dopiero ruszyła, ale Benelux, Francja, Czechy, Włochy, Hiszpania, Niemcy... tam tego jeździ dużo. Fajne, ekonomiczne autko.

  • Xsavier – 14.05.2017

    Zewnatrz nieco turecki, ale wnętrze robi bardzo dobre wrażenie. Wreszcie coś konkretnego w segmencie 30-35 foteli. Wie ktos ile pali?

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.