TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polski debiut Otokara Navigo T MEGA
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2017 09:20:37 3 komentarze
Otokar Navigo T MEGA dostarczony do firmy Wisiński

Otokar rozkręca się w Polsce. W tym roku marka ma na swoim koncie już dwie rejestracje autobusów (w 2016 r. łącznie trzy). Firma wprowadziła też na rynek nowy model Navigo T MEGA, który zakupiła firma UT Wisiński.

Otokar rozkręca się w Polsce. W tym roku marka ma na swoim koncie już dwie rejestracje autobusów (w 2016 r. łącznie trzy). Teraz na rynku pojawił się nowy model Navigo T MEGA, który jako pierwsza zakupiła firma Usługi Transportowe Wisiński. Przekazanie pojazdu przez polskiego przedstawiciela - Bus Trans Technik - miało miejsce 28 kwietnia 2017.

-"To wielofunkcyjny i reprezentacyjny autobus, który będzie służył w naszej firmie do przewozów liniowych, wynajmów oraz przewozów okazjonalnych, np.: ślubów. Bardzo cieszymy się z nowego nabytku, a jeśli okaże się tak ekonomiczny w praktyce jak zapewnia importer to kupimy następne" – powiedział Witold Wisiński przy odbiorze nowego autobusu.

Firma UT Wisiński rozpoczęła swoją działalność autobusową w 1989 roku. Przewoźnik wykonuje przede wszystkim przewozy liniowe ze Stoczka Łukowskiego i jego okolic do Warszawy. Dotychczas we flocie znajdowały się wyłącznie autobusy używane Renault, Mercedes oraz Iveco, a wcześniej Autosan i Jelcz. Teraz jednak przyszedł czas na nową jakość, zarówno w kwestii komfortu jak i ekonomiki.

Bezpieczeństwo i komfort

Pierwszy polski Otokar Navigo T MEGA ma pojemność aż 35+1+1 pasażerów oraz dysponuje dużym bagażnikiem 3,5 m3. To wyjątkowe parametry w klasie MIDI.

Autobus jest dobrze wyposażony. Posiada wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa, jak: ESC, AEBS, LDWS. Napędza go najnowszy silnik Cummins ISB4.5180E6 o pojemności 4,5 l w wersji Euro 6 OBD-C, co oznacza, że kierowca ma do dyspozycji 3 programy jazdy: performance - medium - eco. Manualna skrzynia biegów zespolona jest z retarderem elektromagnetycznym Telma. Tylne zawieszenie pneumatyczne dba o właściwy komfort podróży.

We wnętrzu znajdziemy także wydajną klimatyzację Konvekty, pełny system audio-DVD firmy Bosch, nawigację dotykową 7" w języku polskim, rozkładane i rozsuwane fotele ze skórzanymi zagłówkami i poprawiającymi trzymanie boczne zaszywkami. Jak przystało na nowoczesny autobus przy każdym siedzeniu pasażerskim znajduje się gniazdo USB.

Co dla kierowcy? M.in. fotel pneumatyczny z pasem 3 punktowym i pełną regulacją Grammer, czujniki cofania zintegrowane z kamerą cofania, lusterka wsteczne typu COACH po 3 zwierciadła na każdą stronę. Nowinką jest tachograf VDO SMART, czyli najnowszy model z możliwością podłączenia smartfona.

Podsumowując: MEGA maluch z Turcji imponuje swoim poziomem wyposażenia, a oferowana liczba 35 miejsc to aktualnie najbardziej poszukiwana pojemność na transportowym rynku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Otokar
  • noo – 12.05.2017

    Fajnie, że firma pana Wisińskiego się rozwija :) Tak trzymać!

  • Roman Kazberuk – 14.05.2017

    U nas sprzedaż Navigo dopiero ruszyła, ale Benelux, Francja, Czechy, Włochy, Hiszpania, Niemcy... tam tego jeździ dużo. Fajne, ekonomiczne autko.

  • Xsavier – 14.05.2017

    Zewnatrz nieco turecki, ale wnętrze robi bardzo dobre wrażenie. Wreszcie coś konkretnego w segmencie 30-35 foteli. Wie ktos ile pali?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.