TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polsko-czeski duet dostarczy trolejbusy dla Bułgarii
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.09.2018 11:00:28
Polsko-czeski duet dostarczy trolejbusy dla Bułgarii

Czternaście nowych trolejbusów Solaris Trollino 12 z napędem Skody trafi do bułgarskiego miasta Plewen. Dostawy mają zamknąć się we wrześniu. Wszystkie pojazdy pochodzą z poprzedniej generacji

Czternaście nowych trolejbusów Solaris Trolino 12 z napędem Skody trafi do bułgarskiego miasta Plewen. Dostawy mają zamknąć się we wrześniu.  Wszystkie pojazdy pochodzą z poprzedniej generacji.

Pojazdy mają ciekawe wyposażenie.

-"Dzięki temu, że trolejbusy mają baterie trakcyjne, będą mogły podróżować nawet w miejscach, w których nie ma linii trakcyjnej" - mówi Petr Kasenčák, dyrektor handlowy Škoda Electric.

Do tego wsiadanie i wysiadanie pasażerów jest ułatwione przez tzw. przyklęk.

Solaris i Škoda Electric od dawna odnosi sukcesy w Bułgarii. Na ulicach bułgarskiego miasta Plewen od roku 2014 jeździ 40 nowych trolejbusów produkowanych przez naszą firmę. Kolejne 60 egzemplarzy trafiło do Burgas, Warny i Starej Zagory.

-"Te pojazdy oferują większy komfort pasażerów, mocniejszą klimatyzację i nowoczesny system audiowizualny "- mówi Petr Kasenčák.

W ostatnich latach polsko-czeski duet  dostarczył także 50 szt. przegubowych trolejbusów Škoda-Solaris 27 Tr za 700 milionów koron do Sofii. Od 2010 r. w stolicy Bułgarii działa również 30 szt. pojazdów Škoda-Solaris 26 Tr. Łącznie w Bułgarii operuje ponad 500 trolejbusów z logo Solaris i Škoda.

Na koniec warto wspomnieć, że Škoda Electric jest największym producentem trolejbusów w Europie. Do tej pory na rynek krajowy i zagraniczne dostarczono ponad 14 tysięcy pojazdów "na szelkach".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
Skoda
Solaris
Bułgaria
 • Rafał Miśko – 13.09.2018

  W artykule jest błąd. "Czternaście nowych trolejbusów Skoda-Solaris 26 Tr trafi do bułgarskiego miasta Plewen". Nieprawda, są to pojazdy Solaris Trollino 12.

 • KomikK – 13.09.2018

  Ulbrych co ci nie pasuje?

 • Karl Stetz – 13.09.2018

  Juz nie długo CAF zlikwiduje współprace z szkodą

 • Todor Kirilov – 13.09.2018

  Plewen SkodaSolaris 2017

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.