TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pomorskie: Policja zatrzymała pijanego kierowcę
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2017 19:03:34

40-letniego mężczyznę, który kierował po pijanemu autobusem z dziećmi, zatrzymała policja ze Skórcza (Pomorskie). Kierowca miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu.

40-letniego mężczyznę, który kierował po pijanemu autobusem z dziećmi, zatrzymała policja ze Skórcza (Pomorskie). Kierowca miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach popołudniowych. Autokar wyjechał z Kościerzyny i miał jechać do Łodzi. W pojeździe podróżowało 16 dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Wracały do domu z obozu szkoleniowego na Kaszubach.

-"Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a dzieci wróciły do domu z innym przewoźnikiem" - poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Starogardzie Gdańskim, asp. sztab. Marcin Kunka.

Wyjaśnił, że policja dostała zgłoszenie na numer alarmowy, że drogą jedzie autobus, który nie jest w stanie utrzymać linii prostej jazdy. Dyżurny skierował w ten rejon funkcjonariuszy, którzy zauważyli stojący na poboczu autokar i tam najpierw zbadali mężczyznę alkomatem, a potem go zatrzymali.

Rzecznik starogardzkiej policji poinformował, że 40-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym, za co grozi kara do 2 lat więzienia. "Dodatkowo śledczy będą też rozważać postawienie zarzutu narażenia pasażerów autobusu na niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - dodał.

Policja będzie też sprawdzać, w jakich okolicznościach kierowca wsiadł do pojazdu. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
promile
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.