TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pomorskie: Policja zatrzymała pijanego kierowcę
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2017 19:03:34

40-letniego mężczyznę, który kierował po pijanemu autobusem z dziećmi, zatrzymała policja ze Skórcza (Pomorskie). Kierowca miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu.

40-letniego mężczyznę, który kierował po pijanemu autobusem z dziećmi, zatrzymała policja ze Skórcza (Pomorskie). Kierowca miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach popołudniowych. Autokar wyjechał z Kościerzyny i miał jechać do Łodzi. W pojeździe podróżowało 16 dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Wracały do domu z obozu szkoleniowego na Kaszubach.

-"Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a dzieci wróciły do domu z innym przewoźnikiem" - poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Starogardzie Gdańskim, asp. sztab. Marcin Kunka.

Wyjaśnił, że policja dostała zgłoszenie na numer alarmowy, że drogą jedzie autobus, który nie jest w stanie utrzymać linii prostej jazdy. Dyżurny skierował w ten rejon funkcjonariuszy, którzy zauważyli stojący na poboczu autokar i tam najpierw zbadali mężczyznę alkomatem, a potem go zatrzymali.

Rzecznik starogardzkiej policji poinformował, że 40-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym, za co grozi kara do 2 lat więzienia. "Dodatkowo śledczy będą też rozważać postawienie zarzutu narażenia pasażerów autobusu na niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - dodał.

Policja będzie też sprawdzać, w jakich okolicznościach kierowca wsiadł do pojazdu. (PAP)


Sprawdź też:
kontrola
promile

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.