TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pomysł na biznes - discobus!
- Opublikowano: 12.03.2018 11:05:12
Pomysł na biznes - discobus!

W zeszłym tygodniu MAN Bus Modification Centre pokazał swoje najnowsze dzieło: ekskluzywny klub taneczny na bazie autobusu MAN Lions City GL.

W zeszłym tygodniu zespół MAN Bus Modification Centre z Plauen pokazał swoje najnowsze dzieło: ekskluzywny klub taneczny na bazie autobusu MAN Lions City GL o długości 18,75 m. Pojazd przygotowano specjalnie dla operatora Sales-Lentz Group z Luksemburga. Autobus może pomieścić ok. 50 tańczących, pijących i cieszących się życiem pasażerów.

Czas na party!

Po zapadnięciu zmroku nadchodzi czas na zabawę, lecz ten specjalnie zmodyfikowany autobus MAN Lion's City GL potrafi zaskoczyć także w ciągu dnia. Zespół MAN Bus Modification Centre zaprojektował go jako ekskluzywny klub taneczny. Wymagało to uwzględnienia w projekcie takich elementów, jak kompletny i stylowy bar. Blat jest wyposażony w drzwi wahadłowe i skrywa w sobie trzy lodówki, podajnik do napojów i chłodziarkę do piwa, aby goście mogli przez cały czas rozkoszować się doskonałymi drinkami. Wnętrze skrywa także konsoletę DJ połączoną z wysokiej jakości systemem audio, wbudowanymi głośnikami, subwooferami i mobilnymi głośnikami zewnętrznymi.

Centralnie umiejscowiony i przestronny parkiet jest doskonałym miejscem dla gości chcących tańczyć w rytm miksowanej na żywo muzyki. Dla pozostałych gości dostępne są wygodne sofy i fotele w specjalnej strefie z tyłu autobusu oraz innych miejscach rozlokowanych na całej przestrzeni.

-"W projekcie autobusu staraliśmy się wykorzystywać organiczne kształty. W oczy rzucają się dynamiczne i mocne krzywizny" – powiedział Heinz Kiess, Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu w jednostce MAN Bus Modification Centre, która znajduje się w niemieckim mieście Plauen.

Dopracowany w szczegółach

Zintegrowane, magnetyczne uchwyty do napojów umożliwiają bezpieczne odłożenie drinku także podczas ruchu pojazdu. Poręcze o charakterystycznym profilu i wygięciu stanowią szczególnie wyróżniający się element wystroju. "Chcieliśmy szczególnie kreatywnie podkreślić standardowe wyposażenie autobusu, nadając mu niezwykle wizualny efekt" – podkreślił Heinz Kiess. Dodatkowo autobus wyposażono w ekskluzywną toaletę.

Projektanci światła i inżynierowie skoncentrowali się na wyjątkowości zastosowanych rozwiązań: fascynujący efekt został stworzony dzięki stylowemu światłu pasków ledowych oraz rozproszonemu światłu LED w strefie lounge. Powierzchnia sufitu odbija pozostałe światła. Poszczególnymi elementami można sterować indywidualnie, tworząc niesamowitą rewię świetlną zsynchronizowaną z rytmem muzyki. Opracowany specjalnie dla tego autobusu system audio połączony z pięcioma głośnikami po 700 W został dostosowany przez inżyniera dźwięku do jego przestrzeni. Z tyłu autobusu umieszczono inwertery 5 kW, które zasilają systemy świetlne i dźwiękowe, a także bezprzewodowy router, dwa akumulatory litowo-jonowe i układ zarządzania zasilaniem.

A pod maską…

Discobus został dodatkowo wyposażony w ekran do obsługi mediów społecznościowych podłączony do kamery szerokątnej typu fisheye. Goście mogą nie tylko robić zdjęcia, ale także udostępniać je od razu na portalach społecznościowych (np. Instagram, Facebook, etc.). Ten przegubowy autobus o długości 18,75 metrów może pomieścić ok. 45 pasażerów. Elektroniczny system hamowania EBS wraz z układami ABS, ASR i elektroniczną stabilizacją (ESP) zapewniają niezbędny poziom bezpieczeństwa i komfortu. Autobus MAN Lion's City spełnia normę Euro 6 i posiada silnik o mocy 310 KM (228 kW).

Model MAN Lion's City GL został zamówiony przez luksemburskiego operatora Sales-Lentz Group, który będzie wykorzystywał ten niezwykły pojazd do obsługi imprez biznesowych i prywatnych. Gdy autobus jest wykorzystywany stacjonarnie, można rozłożyć wokół niego markizy, aby odpowiednio zaaranżować także przestrzeń zewnętrzną.

-"Discobus z pewnością przyciąga uwagę" – powiedział Heinz Kiess. "Jego wyposażenie i budowa sprawiają, że jest absolutnie wyjątkowy na terenie całej Europy".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
 • Michał Dobras – 12.03.2018

  Jest kilka jeżdżących takich pojazdów w Polsce.

 • Michał Pawłowski – 12.03.2018

  Ja miałem biznes plan na coś podobnego, ale Solarisem. Niestety Unia nie daje dofinansowań na coś takiego :P

 • Michał Korpacz – 12.03.2018

  Znam Ikarus'a z dobrym nagłośnieniem :)

 • Tomasz Jabłoński – 12.03.2018

  Przecież są w Polsce takie disco busy. Ameryki to nie odkryliscie...

 • Marcin Walasik – 12.03.2018

  Discobus na podwoziu amerykańskiego autobusu już kilka dobrych lat temu kursował pomiędzy nadmorskim Mielnem a okolicznymi miejscowościami. :)

 • Łukasz Krakowiak – 14.03.2018

  My na bazie mamy z mercedesa taki dancebus zrobiony

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.