TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pożar autokaru z szkolną wycieczką. W lesie
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.10.2018 10:00:26 2 komentarze
Pożar autokaru z szkolną wycieczką. W lesie; fgot. KPP Międzyrzec

Do pożaru autokaru doszło 9 października w Lubuskim. Strażacy podkreślają przytomne zachowanie kierowcy autobusu.

Do pożaru autokaru doszło we wtorek, 9 października w rejonie miejscowości Dobrojewo. Strażacy podkreślają przytomne zachowanie kierowcy autobusu.

Do pożaru doszło w lesie pomiędzy Skwierzyną, a Gorzowem Wielkopolskim, w okolicach Dobrojewa (woj. lubuskie). Pojazdem podróżowało 61 osób, w tym 55 dzieci. Jechali do leśniczówki, gdy nagle w lesie autokar zaczął się palić.

- Kierowca zatrzymał pojazd i zarządził ewakuację autokaru. Następnie próbował ugasić ogień własną gaśnicą, jednak płomienie były już za duże, dlatego zadzwonił po pomoc strażaków - mówi brygadier Lesław Gliński, wicekomendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu.

Wszyscy pasażerowie zdążyli opuścić i nikomu nic się nie stało. Pożar gasiło 8 zastępów straży pożarnej.

Strażacy podkreślają przytomne zachowanie kierowcy autobusu. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w komorze silnika. Czy tak rzeczywiście było - ustali to policja.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
Lubuskie
  • Michał Chmiel – 10.10.2018

    Czas aby dzieci zaczęły jeździć nowymi autobusami .

  • PauloBusiak – 11.10.2018

    Zasady funkcjonowania polskich przewoźników: kupić z zachodu i jeździć póki nie spłonie. Remont po co to komu? Serwis -a na co? Większość z nich głównie dowozi pracowników do obozów pracy złomstwem, które dawno powinno zakończyć swój żywot w hucie.Przewozy szkolne to też niezła tragedia...Wzmożone kontrole stanu technicznego odbywają się tylko po większych katastrofach gdy ktoś zginie :-(

  • worlther – 11.10.2018

    @PauloBusiak: To był VDL z 2017 roku.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.