TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pożar polskiego autokaru w Czechach [FILM]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 14.05.2019 10:00:56
Pożar polskiego autokaru w Czechach. Pod Prościejowem [FILM]

13 maja, wieczorem, na autostradzie D46 przed Prościejowem zapalił się polski autobus turystyczny. Nikomu nic się nie stało.

Na autostradzie D46 przed Prościejowem w czeskich Morawach późnym wieczorem 13 maja zapalił się polski autobus, wiozący dzieci na wycieczkę do Chorwacji. Strażacy przewieźli wszystkich pasażerów do remizy w Prościejowie. Nikomu nic się nie stało, natomiast autobus spłonął.

Autobusem jechało 44 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kończewicach, w gminie Chełmża, w województwie pomorsko-kujawskim. Towarzyszyło im pięć osób opieki. W autobusie byli też dwaj kierowcy, z których jeden jest właścicielem firmy, od której szkoła wynajęła autokar na wycieczkę uczniów do Chorwacji.

-"W lusterkach zobaczyłem płomień. Wrzuciłem światła awaryjne, zjechałem na pobocze i otworzyłem drzwi. Kazałem dzieciom uciekać jak najdalej od autobusu" – powiedział PAP kierowca, właściciel firmy transportowej "Trans-tom" Tomasz Szczepański, który kierował pojazdem przed wybuchem pożaru. Jego zdaniem nic nie wskazywało na awarię lub usterkę. "nic nie widziałem na zegarach" – powiedział i podkreślił, że wyprodukowany w 2008 roku autobus miał aktualne przeglądy i potrzebne wyposażenie.

Wszyscy cali

Pasażerowie autobusu zostali przez strażaków z Prościejowa przewiezieni do ich remizy strażackiej. Dostali ciepłe przykrycia i ciepłe napoje. Właściciel firmy zorganizował dla swoich pasażerów autobus zastępczy, którym uczestnicy wycieczki mają wrócić do Polski.

Komendant straży pożarnej z Prościejowa mjr Ivo Jahn powiedział PAP, że autobus odjechał jeszcze tej nocy.

"Jechali do Chorwacji, spaliły im się bagaże i nie chcieli kontynuować podróży bez rzeczy osobistych" – powiedział Jahn i dodał, że najważniejsze jest, iż nikomu nic się nie stało. "Dzieci przeliczono, wszystkie wysiadły z płonącego autobusu. To najważniejsze" – stwierdził. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
Czechy