TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznaj PlanBus.pl (4) - Wylicz pensje kierowców jednym kliknięciem
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.07.2017 19:44:23
Poznaj PlanBus.pl (4) Wylicz pensje kierowców jednym kliknięciem

Dla większości przedsiębiorców wyliczanie wysokości wynagrodzenia dla poszczególnych kierowców jest zajęciem czasochłonnym i wymagającym szczególnej uwagi. Od dziś można to zrobić jednym kliknięciem!

Przedstawiamy kolejny artykuł z cyklu "Poznaj PlanBus.pl". Ten odcinek omawia w jaki sposób szybko poradzić sobie z wyliczeniem wynagrodzeń kierowców wynikających z przejechanych tras w danym miesiącu.

NA początku przypomnijmy, czym jest PlanBus. To pierwsze specjalistyczne oprogramowanie dla branży autobusowej dostępne on-line, maksymalizujące wykorzystanie floty i redukujące koszty organizacyjne przedsiębiorstwa. PlanBus.pl doskonale zastępuje wszystkie papierowe kalendarze, arkusze Excela i jakiekolwiek elektroniczne kalendarze, dając pełną swobodę w wyświetlaniu potrzebnych informacji, proste i szybkie wprowadzanie zmian wprost w widoku kalendarza. PlanBus to jednak o wiele więcej! Zapewnia natychmiastową aktualność informacji, możliwość wydrukowania zleceń dla kierowców oraz generowania zestawień i raportów. Więcej ogólnych informacji znajdą tutaj.

Moduł - Płace

Jego celem jest proste tworzenie listy wypłat dla kierowców. System został tak zaprojektowany aby móc oddzielić etap planowania trasy i płacy od etapu przygotowania rozliczeń. W ten sposób powstało elastyczne narzędzie pozwalające na dostosowanie się do indywidualnego stylu pracy każdej firmy.

Część 1 - Konfiguracja stawki w trasach

W edycji trasy zostało dodane nowe dodatkowe pole: "Wynagrodzenie" w które możemy wpisać stawkę jaką system naliczy przypisanym kierowcom.

Oczywiście aby wpisać stawkę nie jest wymagane przypisanie kierowców!

Oznacza to, że możemy zaplanować stawkę wynagrodzenia już na etapie wprowadzania zlecenia. System działa tak, że po przypisaniu kierowców do danej trasy, zostanie im "naliczona" podana przez nas domyślna kwota:

Oczywiście, możemy zastosować indywidualne stawki dla poszczególnych kierowców. W tym celu klikamy ikonę wynagrodzenia przy nazwisku wybranego kierowcy oznaczoną cyfrą: 1)

Następnie zaznaczamy checkbox'a "Ustaw" – oznaczony cyfrą 2) i wpisujemy obok nową kwotę. Opcjonalnie możemy podać opis tej pozycji. Na koniec zatwierdzamy klawiszem Enter.

Nowa kwota i uwagi będą widoczne w danej trasie:

Od strony planowania wynagrodzenia za przejazd daną trasą, to już wszystko! Teraz zostało nam przygotowanie rozliczeń.

Część 2 – tworzenie rozliczeń z kierowcami

Aby stworzyć rozliczenie wchodzimy w dział "Płace" w głównym menu:

Tak samo jak w innych miejscach PlanBus.pl aby utworzyć nowe rozliczenie klikamy zielony przycisk dodaj w prawym górnym rogu. Po kliknięciu otworzy się formularz tworzenia nowego rozliczenia:

Formularz dodawania daje nam wiele różnych możliwości konfiguracji i składa się z następujących pól:

a) nazwa opisowa rozliczenia – będzie się wyświetlała na wydruku zbiorczej listy płac

b) daty – podajemy zakres dat zakończenia tras, które mają być ujęte w danym rozliczeniu

c) wybór kierowców – możemy tworzyć rozliczenia dla wszystkich lub wybranych kierowców

Po dokonaniu odpowiednich wyborów klikamy "Zapisz" aby utworzyć rozliczenie.

Dowolne ustawienie powyższych parametrów pozwala nam stworzyć indywidualny system rozliczeń. Najprostszą wersją będzie miesięczne rozliczenie dla wszystkich kierowców. Wówczas w datach ustawiamy wybranych miesiąc klikamy "wszyscy kierowcy" i rozliczenie gotowe. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby tworzyć bardziej zaawansowane systemy rozliczeniowe np. tygodniowe lub dla wybranych kierowców za określony czas.

Po wygenerowaniu rozliczenia, możemy zobaczyć z jakich pozycji się ono składa. W tym celu klikamy ikonę podglądu na liście rozliczeń:

Po wejściu w dane rozliczenie otrzymamy listę kierowców z informacjami o poszczególnych składnikach pensji (podstawa, dodatki, trasy, całość).

Taką listę możemy wydrukować jako "listę płac". W tym miejscu możemy też zmienić nazwę rozliczenia.

W wierszu każdego kierowcy mamy możliwość podglądu jakie trasy zostały zaliczone do danego rozliczenia w tym celu klikamy ikonę podglądu:

W edycji pozycji będziemy mieli możliwość wprowadzenia szczegółowych zmian w rozliczeniu danego kierowcy:

Można zmienić właściwie wszystko począwszy od kwoty podstawowego wynagrodzenia przez stałe dodatki aż po wartości poszczególnych pozycji. Zmieniając wartości przy trasach możemy wprowadzić opis przyczyny tych zmian np.: "100 pln zwrot za opłaty" albo "90 pln diety" itd. Istnieje też możliwość usunięcia danej pozycji z rozliczenia, jeśli chcemy ją rozliczyć później.

Jeżeli uznamy, że rozliczenie jest gotowe, to możemy je wydrukować klikając ikonę drukarki. Otrzymamy plik pdf z indywidualnym rozliczeniem danego kierowcy, który możemy wydrukować lub wysłać jako załącznik wiadomości e-mail.

Więcej informacji o tym module o możliwości podglądu tras nierozliczonych o ustawianiu uprawnień znajdą Państwo pod tym adresami:

o całej aplikacji PlanBus.pl

pozostałe artykuły z tego cyklu - Poznaj PlanBus (1) - Kalendarz autobusowych tras

Poznaj PlanBus.pl (2) – System przypominania o fakturach VAT

Poznaj PlanBus.pl (3) – Już nigdy nie zapomnisz o żadnej trasie!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
planner
PlanBus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.