TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań: Pierwsze podsumowanie sezonu 2017
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2017 14:12:19

Są pierwsze podsumowania ogólnopolskiej akcji Bezpieczny autokar – wakacje 2017. W Wielkopolsce.

Sezon wakacyjny jest już w pełni, więc inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu wiele uwagi poświęcają kolejnej już ogólnopolskiej akcji Bezpieczny autokar – wakacje 2017. Są już pierwsze podsumowania w Wielkopolsce.

Zawsze, kiedy w czasie wakacji w mediach pojawiają się informacje na temat wypadków z udziałem autokarów przewożących turystów, zastanawiamy się nad bezpieczeństwem podróżowania. Otóż nie jest źle w tym temacie i przeważnie przewozy odbywają się w sposób bezpieczny i dobrze zorganizowany. Oczywiście nie da się przewidzieć wypadków losowych.

Dane wielkopolskiego inspektoratu wskazują, że firmy turystyczne zajmujące się przewozem osób dysponują już w większości przypadków nowymi lub najwyżej kilkuletnimi autokarami. Natomiast z kontroli 82 autokarów przeprowadzonych od 23 czerwca, czyli dnia rozpoczęcia akcji Bezpieczny autokar, do 11 lipca 2017 roku wynika, że wśród kierowców nie było żadnego nietrzeźwego, a wszystkie skontrolowane pojazdy zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Do ideału może jest jeszcze daleko, bo około co piąty skontrolowany kierowca (w sumie 16 przypadków) otrzymał mandat karny za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym. Co prawda naruszenia dotyczyły naprawdę niewielkich przewinień, na przykład: przekroczenia o kilka minut maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy czy skrócenia odpoczynku dziennego, ale zawsze były i budowały ogólną statystykę. Ponadto zanotowano jeden przypadek zatrzymania dowodu rejestracyjnego, który został zwrócony kierowcy po błyskawicznym usunięciu usterki – wymianie opon bez bieżnika na nowe – i powtórnym badaniu pojazdu. Statystykę pierwszych 18 dni akcji zamykają nałożone na kierowców 3 mandaty karne wynikające z naruszeń przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym.

Wakacyjne miesiące wciąż przed nami. Miejmy nadzieję, że stan bezpieczeństwa na drogach związany z przewozami autokarowymi nie będzie gorszy niż do tej pory.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
WITD Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.