TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pracownicy MPK Wrocław dostali podwyżki
GAZETA WYBORCZA-WROCŁAW - Opublikowano: 06.03.2018 11:01:25

Pracownicy MPK Wrocław dostali podwyżki od 1 marca.

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Wrocław - od 100 do nawet 400 zł podwyżki dostali pracownicy wrocławskiego MPK. Pensje wzrosły od 1 marca. Ostatnia regulacja płac miała miejsce w 2016 i w 2017 r.

Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP działający w MPK Wrocław podwyżkami pochwalił się pod koniec lutego na Facebooku. Uzgodnienia między nim, NSZZ "Solidarność" i zarządem MPK trwały kilka miesięcy.

Zarząd MPK przeznaczy 5 mln zł na podwyżki dla pracowników

"Wyborcza" dotarła do ustaleń związków i władz MPK. 200, 300 zł dodatkowo do pensji od 1 marca otrzymają kierujący ze stażem pracy powyżej 10 lat i pracownicy zaplecza technicznego. W uzasadnionych przypadkach może to być nawet 400 zł. W jakich dokładnie, tego strony nie precyzują, informując jedynie, że "dla potrzeb ustalenia wysokości podwyżki dokonana będzie ocena pracownika za okres od 1 maja 2017 r. do 28 lutego 2018 r.". Wyższe pensje dostanie nie tylko ta grupa, ale także pracownicy porządkowi, kontrolerzy biletów i portierzy. Dla nich przewidziano podwyżkę w wysokości 100, 200 lub 300 zł.

Wiadomo też, ile mają zarabiać kierujący: 3 tys. zł brutto otrzyma osoba podczas trzymiesięcznego okresu próbnego, 3,2 tys. zł – zatrudniona do jednego roku w MPK, 3,5 tys. zł zatrudniona od roku do 5 lat. Kierujący pracujący w spółce więcej 5 lat będzie miał stawkę 3,8 tys. zł, zaś minimum 4 tys. zł ten ze stażem powyżej 10 lat.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
związki
MPK Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.