TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Premiera pierwszego piętra Volvo - 9800 DD [FILM]
- Opublikowano: 13.03.2018 11:00:47
Premiera pierwszego piętra Volvo - 9800 DD

7 marca na wystawie Expo Foro w Meksyku zadebiutował pierwszy historii dwupokładowy, integralny autokar marki Volvo - 9800 DD.

7 marca na wystawie Expo Foro w Meksyku zadebiutował pierwszy historii dwupokładowy, integralny autokar marki Volvo - 9800 DD. Pojazd - jak na razie - przeznaczony jest południowoamerykański rynek. Pojazd powstaje w zakładach Volvo Buses Mexico.

Tym samym Volvo rozszerza swoją ofertę autokarów w Meksyku i wchodzi na najwyższy poziom. Głównym elementem przemawiającym na korzyść tego typu konstrukcji to zdecydowanie większa pojemność pasażerska. Dwupiętrowa wersja 8900 DD oferuje o 40 procent więcej foteli w porównaniu do jednopokładowego 9800 o pojemności do 63 pasażerów.

Volvo 9800 DD ma 15 m długości, 4,2 m wysokości i 2,60 m szerokości. Autokar opracowany został w celu osiągnięcia wysokiej wydajności operacyjnej, oferując jednocześnie najlepsze wrażenia z podróży. Oferuje on wewnętrzną wysokość 1,80 m na obu pokładach, a także bagażniki o dużej pojemności. Jak podkreśla Volvo, jest to jedyny autokar na południowoamerykańskim rynku oferujący rampę dla wózków inwalidzkich.

Pojazd napędzany jest przez układ napędowy z silnikiem Volvo D13 o mocy 500 KM.

Model 9800 DD wyposażony jest w zaawansowane systemy bezpieczeństwa Volvo, takie jak: elektronicznie sterowane hamulce tarczowe Volvo (EBS), elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP), system Adaptive Cruise Control (ACC), funkcja utrzymania pasa ruchu i system ostrzegania o kolizji z funkcją hamulca awaryjnego. Schody na drugie piętro są skierowane do przodu, aby zmniejszyć ryzyko wypadków w przypadku hamowania awaryjnego.

Na meksykańskiej wystawie Expo Foro, Volvo zaprezentowało także 15-metrową wersję Volvo 9800 z pojedynczym pokładem. Model 9800 wprowadzony został na rynek w 2016 roku i do tej pory sprzedano 1055 sztuk w wersji dwu- (4x2 o długości 13,2 m) i trzyosiowej (6x2 o długości 14 i 15 m).Sprawdź też:
Volvo
piętro
Meksyk

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.