TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prevost rozwija działalność w USA
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.01.2020 11:00:09
Prevost rozwija działalność w USA

Prevost, kanadyjska spółka zależna Volvo Buses, zdobyła swoją największą umowę pod względem wartości. Chodzi o umowę z Metropolitan Transportation Authority (MTA) w stanie Nowy Jork na dostawę 330 autokarów.

Prevost, kanadyjska spółka zależna Volvo Buses, zdobyła swoją największą umowę pod względem wartości. Chodzi o umowę z Metropolitan Transportation Authority (MTA) w stanie Nowy Jork na dostawę 330 autokarów.


Rekordowe zamówienie i nowe miejsca pracy

MTA zamówiło 307 autokarów - które mają zostać dostarczone w latach 2020-2022 – oraz dodatkowo ma możliwość zrealizowania opcji na 23 dodatkowe autokary. Dzięki tej umowie powstanie 25 nowych miejsc pracy w Prevost w Plattsburgh w stanie Nowy Jork oraz dodatkowe 15 miejsc pracy u dostawcy podzespołów Prevost również w tym stanie. Pozwoliło to także firmie Prevost podwoić produkcję autobusów w amerykańskiej fabryce.

"To świetna wiadomość dla Prevost, że pozyskała nowe kontrakty z największej sieci transportowej w Ameryce Północnej, która będzie nadal umacniać pozycję lidera Prevost na rynku autokarów na tym kontynencie" - powiedział François Tremblay, wiceprezes i dyrektor generalny Prevost.

"Początkowo otworzyliśmy naszą linię montażową w Plattsburghu w 2014 roku, po otrzymaniu naszej pierwszej umowy na autobus od MTA. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ autobusy dla MTA zostaną zbudowane w miejscu znajdującym się zaledwie kilka godzin jazdy od Nowego Jorku. Nasza obecność w tym stanie jest bardzo ważna dla Prevost, a nasi utalentowani pracownicy w Plattsburgh chętnie ponownie zademonstrują swoje umiejętności MTA", wyjaśnił Tremblay.

Zyskają mieszkańcy i region

"Jesteśmy szczerze dumni i wdzięczni za nieustające zaufanie, jakie MTA pokłada w zespole Volvo, przyznając Prevost największe jak dotąd zamówienie w historii firmy" - powiedział Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses. "Nadal służymy naszym klientom, kładąc duży nacisk na dostępność, niezawodność i wsparcie serwisowe. MTA ma największą flotę autobusów i autokarów w Ameryce Północnej, a my chcemy coś zmienić dla mieszkańców Nowego Jorku" - wyjaśnił. 

Senator USA Charles "Chuck" Ellis Schumer powiedział: "Ten rekordowy kontrakt dla Prevost na budowę nowych autobusów dla MTA jest korzystnym rozwiązaniem dla firmy, dla gospodarki regionu północnego, która otrzyma 40 dobrze płatnych miejsc pracy oraz dla osób dojeżdżających do pracy w Nowym Jorku, którzy wkrótce będą mieli dostęp do płynnej jazdy 330 nowymi, najwyższej klasy autobusami. Usługi autobusowe świadczone przez MTA stanowią koło ratunkowe dla niezliczonych mieszkańców Nowego Jorku i cieszę się, widząc, że światowej klasy pracownicy zatrudnieni w Prevost w Plattsburgh tworzą doskonały produkt dla osób dojeżdżających do pracy w naszym stanie" - wyjaśnił senator Schumer.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
intercity
Prevost
Volvo
USA