TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prokuratura oskarża gdyńskiego kierowcę o katastrofę
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 26.06.2018 11:00:46
Prokuratura oskarża gdyńskiego kierowcę o katastrofę ; fot. PAP

Kierowca gdyńskiego autobusu oskarżony o spowodowanie wypadku z 34 poszkodowanymi.

58-letniego kierowcę gdyńskiego autobusu oskarżono o spowodowanie wypadku, w którym poszkodowane zostały 34 osoby. Do zdarzenia doszło w październiku ub.r. na krętym odcinku ul. Sopockiej w Gdyni: po najechaniu na przydrożny nasyp, autobus przewrócił się na bok.

O skierowaniu do Sądu Rejonowego w Gdyni aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała we wtorek, 26 czerwca, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Wyjaśniła, że kierowca został oskarżony o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób. Wawryniuk przypomniała, że czyn taki zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

Rzecznik poinformowała, że w śledztwie ustalono, iż kierowca autobusu linii 181 łączącej Gdynię z Sopotem, pokonując jeden z łuków ul. Sopockiej oznaczony jako niebezpieczny, nie zachował należytej ostrożności.

"Pokonywał łuk z prędkością w granicach maksymalnie dozwolonej, nie obserwując w sposób właściwy drogi. W wyniku tego nie skorygował toru jazdy autobusu w końcowej fazie pokonywania łuku i zjechał z jezdni na prawe pobocze. Następnie najechał na stromy nasyp, z którego autobus przewrócił się na lewy bok" – wyjaśniła Wawryniuk.

Przypomniała, że w wyniku zdarzenia obrażeń doznało 34 pasażerów autobusu. Cztery osoby zostały poważniej poszkodowane, 16 doznało obrażeń, które wygoiły się w ciągu maksymalnie siedmiu dni, a pozostałe osoby doznały niewielkich obrażeń.

Wawryniuk poinformowała, że w śledztwie kierowca autobusu nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Pomorskie
  • Sebbastian Pioro – 26.06.2018

    Skoro jechal z pr3dkoscia dozwolona - jechal z prawidlowa prędkoscia - zarzadca drogi powinien takze usiąść na lawie oskarzonych, gdyz tak niebezpieczna prędkość jest na tym odcinku dopuszczalna... Znamy tu tylko zdanie prokuratury... Szkoda, ze nie podają dlaczego kierowca nie przyznaje sie do winy i jak sie tlumaczy ze swojego zachowania ???

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.