TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prokuratura w MZK Ostrołęka. Na wniosek prezydenta
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2018 13:30:03
Ryszard Chrostowski - Prezes MZK Sp. z o.o. w Ostrołęce odbiera nagrodę OSOBOWOŚĆ ROKU 2017

Prokuratura sprawdzi, czy w MZK w Ostrołęce doszło do przestępstwa.

Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce o możliwości narażenia życia lub zdrowia pasażerów i kierowców MZK złożył prezydent miasta Łukasz Kulik – poinformowała w czwartek - 6 grudnia - PAP rzecznik prokuratury Edyta Elżbieta Łukasiewicz.

Zawiadomienie dotyczy możliwości "popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu pasażerów oraz kierowców MZK sp. z o.o. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez dopuszczenie do ruchu autobusów w nagannym stanie technicznym" – poinformowała Łukasiewicz. Pismo wpłynęło do prokuratury w środę, złożył je prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

We wtorek - 4 grudnia - na wniosek Kulika rada nadzorcza MZK w Ostrołęce odwołała ze stanowiska prezesa spółki Ryszarda Chrostowskiego, który kierował zakładem od 2008 r.

Pod koniec listopada Kulik spotkał się z pracownikami i zarządem miejskiej spółki. Jak informował wówczas lokalny portal Moja Ostrołęka, ze strony pracowników padło wiele skarg dotyczących organizacji pracy i złego stanu miejskich autobusów.

Kierowcy tłumaczyli, że otrzymali nakaz zaklejania kontrolek technicznych w pojazdach, a przy awarii autobusów byli obciążani kosztami napraw. Prezydent zobowiązał wtedy prezesa spółki Ryszarda Chrostowskiego do pisemnej odpowiedzi na zarzuty pracowników. MZK powstał w 2008 r. po przekształceniu w spółkę miejskiego zakładu budżetowego. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MZK Ostrołęka
  • Sebbastian Pioro – 06.12.2018

    Super !!! W Warszawie także powinni wysłać zgłoszenie do prokuratury o narażaniu pasażerów na utratę zdrowia lub życia - przed wszystkim chodzi o nielegalny przewóz rowerów pojazdami do tego przystosowanymi.... Ostatnio MZA nie uziemiła pojazdów po samoczynnym zapłonie elektryka z Ursusa, więc naraża zarówno pasażerów jak i kierowców, Ostatnio (znowu MZA) wypuszcza na ulicę mnóstwo niesprawnych autobusów - bez wymaganego prawem tylnego oznakowania liniowego bo mnóstwo pojazdów ma uszkodzone wyświetlacze 😂😂😂😂... A to tylko wierzchołek góry... Niestety zawsze się coś znajdzie - jedynie problem w tym,ze urzedy państwowe nie podchodzą do zgłoszeń poważnie i najzwyczajniej to olewają... Niestety...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.