TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przejazdami technicznymi do strajku! Od 17 listopada!
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.11.2020 15:00:12
Przejazdami technicznymi do strajku! 17 listopada!

We wtorek przewoźnicy autokarowi wyślą rządowi pierwsze ostrzeżenie.

17 listopada rozpocznie się seria protestów autokarowych przewoźników. Ich kulminacja ma nastąpić 3 grudnia, kiedy zapowiedziany jest ogólnopolski protest w całej Polsce – o tym wydarzeniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Przejazdy zapowiedziane na 17 listopada mają charakter "przejazdów technicznych".

Tarcz 6.0 bez autokarów!

Skutki pandemii koronawirusa są dla szeroko rozumianej branży przewozów pasażerskich dramatyczne. Restrykcje wprowadzające ograniczenia w przewozie osób oraz obawy społeczne, spowodowały brak popytu na tego typu usługi, załamanie rynku i prawie całkowitą utratę przychodów. Rodzinne firmy przewozowe, budowane niejednokrotnie przez wiele pokoleń - oparte wyłącznie o polski kapitał - bankrutują.

Stowarzyszenia branżowe starają się zachęcić stronę rządową do rozmów w celu wypracowania modelu pomocy sektorowej, jak do tej pory - bezskutecznie. W przeciwieństwie do innych krajów europejskich, rząd RP od początku wybuchu pandemii unika odpowiedzialności i nie podejmuje rozmów z polskimi przewoźnikami autokarowymi.

To co przelało ostatnio czarę goryczy, to projekt Tarczy Antykryzysowej 6.0, która wyłącza sektor przewozu osób z pomocy rządowej.

-"Działanie takie jest niezrozumiałe i nie do zaakceptowania. Nie ma zgody na systemowe i zorganizowane niszczenie przewoźników autokarowych - polskich firm rodzinnych. Brak naszej grupy w projekcie Tarczy Antykryzysowej 6.0 pokazuje, że rząd nie tylko nam nie pomaga, ale ręcz dyskryminuje! – piszą do nas rozgoryczenie przewoźnicy.

Autokarowe przejazdy

Widząc brak skuteczności dotychczasowych działań, będąc w rozpaczliwej sytuacji, autokarowi przewoźnicy nie mają wyjścia i podjęli bardzo trudną decyzję o wyjściu z problemem w przestrzeń publiczną.

Zgodnie z instrukcjami producentów, przewoźnicy będą od 17 listopada organizować w całej Polsce zsynchronizowane przejazdy techniczne, mające za zadanie rozruch systemów mechanicznych, hydraulicznych i pneumatycznych, konieczny w celu utrzymanie floty w nienagannym stanie technicznym.

Pierwszy przejazd odbędzie się 17 listopada 2020 w godzinach 15:00 - 17:00. Jeżeli nic to nie zmieni i rząd nie podejmie rozmów, to na 3 grudnia zaplanowano strajk generalny.

Mając na uwadze zasady współżycia społecznego - będziemy informować społeczności lokalne o potencjalnych utrudnieniach w następujących miastach: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Rzeszów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
protest
autokar