TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przemyśl ma już 2 Autosany SanCity 12LF
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.10.2018 16:00:03
fot. UM Przemyśl

Przemyśl odebrało wczoraj, 4 października dwa nowe autobusy Autosan SanCity 12LF. Kolejne dotrą na bazę przemyskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji w najbliższych tygodniach.

Przemyśl odebrało wczoraj, 4 października dwa nowe autobusy Autosan SanCity 12LF. Kolejne dotrą na bazę przemyskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że przemyski magistrat zamówił u sanockiego producenta łącznie 15 autobusów z rodziny SanCity 12LF w połowie listopada 2017 roku. Pierwsza umowa opiewająca na 11 496 810 PLN brutto zakładała dostawę 13 autobusów z silnikami diesla Euro 6. Dało to cenę za jednego spalinowego SanCity 12LF w wysokości 719 000 PLN netto. Dodatkowo miasto postawiło na gaz. Dwa SanCity 12LF CNG będą kosztowały Przemyśl 2 383 740 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową w wysokości 969 000 PLN netto.

Z pewnym poślizgiem rozpoczęły się dostawy Autosanów. Wczoraj miasto odebrało dwa spalinowe SanCity 12LF. To w pełni niskopodłogowe pojazdy, które pozwalają na bezproblemowe wjechanie do nich pasażerów poruszających się na wózku inwalidzkim. Dla nich również przewidziano specjalne, wygodne miejsce w autobusie. Z myślą o pasażerach niedowidzących oraz niewidomych, w newralgicznych miejscach pojazdu są umieszczone specjalne piktogramy. Wejście na pokład tych autobusów jest możliwe dzięki trzem drzwiom w układzie 2-2-2.

Każdy z nowych "bocianów" pomieści nawet 95 pasażerów, w tym 28 na fotelach Ster NewCity. 8 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Autosany są wyposażone w klimatyzację, co powinno poprawić komfort podróży, szczególnie w okresie letnim i zimowym. Przestrzeń pasażerska jest chłodzona za pomocą agregatu Spheros Aerosphere o mocy 25 kW. Naturalną wentylację zapewnia pięć okien przesuwnych, wentylatory dachowe oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy.

Ponadto wyposażenie autobusów służyć będzie poprawie bezpieczeństwa pasażerów, gdyż w każdym jest zamontowany system monitoringu wizyjnego. Pasażerowie poruszający się po Przemyślu mieście nowymi Autosanami będą mogli podładować swojego smartfona dzięki zainstalowanym 4 ładowarkom. System informacji pasażerskiej oparto na rozwiązaniach firmy R&G. Są więc zewnętrzne tablice diodowe, wewnętrzny monitor LED typu ETL416120, system GPS oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Całością steruje autokomputer SRG5000P.

Pora zajrzeć w serce "bocianów". Jest nim silnik Cummins ISB6.7E6 280B. To niespełna siedmiolitrowa jednostka napędowa o mocy 204 kW i 1082 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Została ona zblokowana z automatyczną skrzynią biegów Voith D854.6 Diwa 6. Układ jezdny jest oparty na osiach ZF. Przednia to najprawdopodobniej zależna typu RL82A. Jako napędową wykorzystano wolny portalowy most AV133/80.

Nie tylko nowe Autosany

Poza pozyskanie autobusów z sanockiej fabryki, dokonano również zakupu nowej elektroniki do już posiadanych przez przemyskie MZK pojazdów. Urządzenia dostarczy i zainstaluje mielecka firma R&G. Koszt tych prac to 2 194 320 PLN brutto. Doposażenie obejmuje montaż systemu informacji pasażerskiej, kasowników i systemu monitoringu wizyjnego. Takie komplety trafią do 12 Otokarów Vectio 250LE, dwóch Solarisów Urbino 10, jednego Urbino 12 CNG, sześciu Jelcz PR 110 i czterech 120M. Dodatkowo R&G dostarczy i zamontuje system zliczania pasażerów w dwóch wybranych autobusach oraz system oprogramowaniem dyspozytorskim i wyposażeniem dodatkowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Przemyśl
UM
MZK Przemyśl
Autosan
R&G