TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na 30 elektrobusów w mieście Mercedesa bez ofert
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.08.2020 19:00:31
Przetarg na 30 elektrobusów w mieście Mercedesa bez ofert

Wydawać by się mogło, że przetarg na 30 elektrobusów jest łakomym kąskiem dla producentów autobusów, a w szczególności dla tych, którzy dostarczali już dla danego przewoźnika autobusy.

Wydawać by się mogło, że przetarg na 30 elektrobusów jest łakomym kąskiem dla producentów autobusów, a w szczególności dla tych, którzy dostarczali już dla danego przewoźnika autobusy.

Zaprzeczeniem tej tezy jest przypadek przewoźnika z Mannheim - Rhein-Neckar-Verkehr GmbH, który szukał dostawcy 30 elektrobusów i nie otrzymał żadnej oferty. Ciekawostką jest to, że Mercedes-Benz z pewnością byłby mile widziany jako oferent z uwagi na fakt, iż w Mannheim rzadko można spotkać autobus innej marki. To pokazuje, że cały czas możliwości produkcyjne e-busów nie są jeszcze na wystarczającym, wysokim poziomie.

Sukcesy Mercedesa

Tymczasem Mercedes pochwalił się dostarczeniem egzemplarza numer 55 555 miejskiego autobusu z odnoszącej sukcesy serii. Jubileuszowy autobus to całkowicie elektryczny lokalnie bezemisyjny eCitaro, który będzie jeździł po szwedzkich drogach w spółce Bergkvarabuss AB, w portowym mieście Trelleborg. Jest to drugie zamówienie na eCitaro złożone przez Bergkvarabuss AB.

Wszechstronne i ekskluzywne wyposażenie jubileuszowego autobusu dla spółki Bergkvarabuss AB demonstruje zarówno wysoki poziom komfortu, jak i indywidualizm autobusu eCitaro Mercedes-Benz. Pojazd ma wyjątkowo elegancki wygląd dzięki przyciemnionym podwójnie przeszklonym szybom bocznym i dodatkowym szybom bocznym nisko osadzonym między osiami. Dzwonek ostrzegający przechodniów uświadamia im obecność tego cichego autobusu elektrycznego.

Pasażerowie wchodzą do eCitaro przez dwoje dużych drzwi, które są elektroniczne obsługiwanymi przesuwno-obrotowymi drzwiami ze składanymi rampami dla pasażerów z ograniczeniami ruchowymi. W pełni klimatyzowane wnętrze wyposażone jest na bardzo wysokim poziomie i obejmuje wygodne siedzenia InterStar Eco przeznaczone dla podróży międzymiastowych, oraz naturalne oświetlenie, gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych i poszycie boczne z filcu igłowanego. Pasażerowie niedosłyszący lub głusi korzystają z obecności procesora dźwięku.

Równie wzorcowy jest sprzęt dotyczący bezpieczeństwa zainstalowany w jubileuszowym pojeździe, a obejmujący asystenta skrętu Sideguard Assist, aktywnego asystenta hamowania Preventive Brake Assist i elektroniczny program stabilizacji ESP. Dzięki najwyższej klasy wyposażeniu z dwunastoma zestawami baterii i całkowitą pojemnością baterii wynoszącą 292 kWh, eCitaro nawet w klimacie skandynawskich zim osiąga zadowalające parametry w zakresie przebywanych odległości.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg