TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewoźnicy inwestują w młodzież. MPK Gniezno
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.04.2017 08:00:48 1 komentarz
Przewoźnicy inwestują w młodzież. MPK Gniezno

Po 25 latach do Gniezna wraca nauka zawodu na pełen etat. Na mocy podpisanego 31 marca porozumienia, MPK Gniezno objęło patronatem klasę w zawodzie kierowca - mechanik.

Po 25 latach do Gniezna wraca nauka zawodu na pełen etat. Na mocy podpisanego 31 marca 2017 r. porozumienia, MPK Gniezno objęło patronatem klasę w zawodzie kierowca - mechanik.

-"Kryzys kadrowy jaki przeżywa dziś branża transportowa jasno wskazuje, że niezbędne jest podjęcie działań, które w sposób systemowy pozwolą na dopływ profesjonalnie wykształconej kadry do obsługi ciężkich pojazdów podkreśli podczas tego wydarzenia Piotr Stasiak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Gnieźnie.

Prezes MPK razem z dyrektorem ZSP nr 2 im. Jana Pawła II w Gnieźnie podjęli wspólną inicjatywę, która pozwoli na wykształcenie młodych osób oraz zapewnienie im dostępu do niezmiernie ciekawego i pełnego wyzwań rynku pracy, którym jest praca na rzecz transportu. Nabory do klasy zawodowej prowadzi ZSP nr 2 im. Jana Pawła II w Gnieźnie.

Częstochowa przykładem

Przypomnijmy, że podobne porozumienie podpisało 28 lutego br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie. Tam zawodowa współpraca została zawarta z Zespołem Szkół im. Bolesława Prusa. Porozumienie dotyczyło wspólnych działań, które będą podejmowane przez obie instytucje w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego w zawodach aktualnie poszukiwanych na rynku pracy (w szczególności subregionu częstochowskiego). Ze strony szkoły można spodziewać się w najbliższym czasie m.in. utworzenia klas w zawodach elektronicznych, a miejski przewoźnik zaś udostępni swoje zaplecze oraz stworzy warunki pozwalające na zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w poszczególnych zawodach i nabieranie umiejętności zawodowych podczas zajęć praktycznych.

To kolejna inicjatywa MPK po wcześniejszym cyklu "Wybieram Zawód z Przyszłością".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Gniezno
szkoła