TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewoźnicy inwestują w młodzież. MPK Gniezno
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.04.2017 08:00:48 1 komentarz
Przewoźnicy inwestują w młodzież. MPK Gniezno

Po 25 latach do Gniezna wraca nauka zawodu na pełen etat. Na mocy podpisanego 31 marca porozumienia, MPK Gniezno objęło patronatem klasę w zawodzie kierowca - mechanik.

Po 25 latach do Gniezna wraca nauka zawodu na pełen etat. Na mocy podpisanego 31 marca 2017 r. porozumienia, MPK Gniezno objęło patronatem klasę w zawodzie kierowca - mechanik.

-"Kryzys kadrowy jaki przeżywa dziś branża transportowa jasno wskazuje, że niezbędne jest podjęcie działań, które w sposób systemowy pozwolą na dopływ profesjonalnie wykształconej kadry do obsługi ciężkich pojazdów podkreśli podczas tego wydarzenia Piotr Stasiak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Gnieźnie.

Prezes MPK razem z dyrektorem ZSP nr 2 im. Jana Pawła II w Gnieźnie podjęli wspólną inicjatywę, która pozwoli na wykształcenie młodych osób oraz zapewnienie im dostępu do niezmiernie ciekawego i pełnego wyzwań rynku pracy, którym jest praca na rzecz transportu. Nabory do klasy zawodowej prowadzi ZSP nr 2 im. Jana Pawła II w Gnieźnie.

Częstochowa przykładem

Przypomnijmy, że podobne porozumienie podpisało 28 lutego br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie. Tam zawodowa współpraca została zawarta z Zespołem Szkół im. Bolesława Prusa. Porozumienie dotyczyło wspólnych działań, które będą podejmowane przez obie instytucje w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego w zawodach aktualnie poszukiwanych na rynku pracy (w szczególności subregionu częstochowskiego). Ze strony szkoły można spodziewać się w najbliższym czasie m.in. utworzenia klas w zawodach elektronicznych, a miejski przewoźnik zaś udostępni swoje zaplecze oraz stworzy warunki pozwalające na zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w poszczególnych zawodach i nabieranie umiejętności zawodowych podczas zajęć praktycznych.

To kolejna inicjatywa MPK po wcześniejszym cyklu "Wybieram Zawód z Przyszłością".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Gniezno
szkoła
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.