TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne i Veolia razem na wakacje!
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 11.07.2012 20:16:14 1 komentarz
Przewozy Regionalne i Veolia razem na wakacje!

Dzięki wspólnym połączeniom kolejowo-autobusowym, stworzonym przez Przewozy Regionalne i Veolię Transport, pasażerowie największego polskiego przewoźnika kolejowego mogą wybrać się na wakacje nawet tam, gdzie nigdy nie docierały pociągi!

Dzięki wspólnym połączeniom kolejowo-autobusowym, stworzonym przez Przewozy Regionalne i Veolię Transport, pasażerowie największego polskiego przewoźnika kolejowego mogą wybrać się na wakacje nawet tam, gdzie nigdy nie docierały pociągi!

Na czas wakacji Przewozy Regionalnie dołączyły do swojej palety połączeń kolejowych ofertę transportu interREGIO Busem, stworzonym we współpracy z Veolią Tansport. interREGIO Busy kursują na trasach do chętnie odwiedzanych przez turystów miejscowości w Bieszczadach, na Mazurach i na Wybrzeżu. to:

- Trasa interREGIO Bus: Katowice - Kraków - Rzeszów - Przemyśl / Ustrzyki Górne

- Trasa interREGIO Bus: Olsztyn - Mrągowo –Mikołajki

- Trasa interREGIO Bus: Kołobrzeg - Mrzeżyno - Rewal - Kamień Pomorski - Wysoka Kamieńska

Nowa oferta to atrakcyjna propozycja również dla pasażerów podróżujących między Krakowem a Rzeszowem i Przemyślem, którzy dotychczas korzystali z wstrzymanych ze względu na duże nasilenie prac torowych pociągów interREGIO na Podkarpaciu. Podróżując interREGIO Busem na trasie z Wrocławia do Rzeszowa można zaoszczędzić nawet dwie godziny. InterREGIO Busy docierają także do nadmorskich miejscowości: Dźwirzyna, Rogowa, Mrzeżyna, Pogorzelicy, Niechorza, Rewala, Trzęsacza, Pobierowa, Łukęcina i Dziwnówka, na Mazury –do Mikołajek i Mrągowa, w Bieszczady –do Nowego Łupkowa, Cisnej, Wetliny, a także do Tarnowa, Dębicy, Rzeszowa, Łańcuta, Jarosławia i Przemyśla.

Bilety na przejazdy interREGIO Busami na trasie Katowice –Kraków –Rzeszów –Przemyśl są dostępne w kasach biletowych, biletomatach, Internetowym Systemie Sprzedaży oraz w terminalach u obsługi pociągu. Turyści korzystający z IR Busów na trasach Rzeszów –Nowy Łupków i Olsztyn –Mikołajki mogą kupić bilety w kasach biletowych i u konduktorów. Na liniach Nowy Łupków –Rzeszów, Kołobrzeg –Kamień Pomorski –Wysoka Kamieńska obowiązuje specjalny cennik, korzystniejszy w porównaniu z opłatami za przejazd zwykłymi autobusami. Informacji o rozkładzie jazdy, skomunikowaniach i ofertach promocyjnych udzielają konduktorzy, pomagają oni także podczas przesiadek z pociągów do interREGIO Busów.

Oferta obowiązuje od 29 czerwca do 2 września 2012 r. Rozkład jazdy interREGIO busów dostępny jest tutaj. Natomiast o szczegółach oferty rozwialiśmy z Andrzejem Stangretem, dyrektorem ds. Marketingu w spółce Veolia Transport Polska. Oto co nam powiedział:

InfoBus.pl: Czy rozkłady interREGIO Busów są skorelowane z rozkładami jazdy pociągów PR?

Andrzej Stangret: Tak, praktycznie każdy kurs jest skoordynowany z pociągami. Miejscami przesiadkowymi są: Katowice, Kraków, Olsztyn, Kołobrzeg, Wysoka Kamieńska i Kamień Pomorski.

InfoBus.pl: Z komunikatu prasowego wynika, że tyko na część tras wspólny, kolejowo-autobusowy bilet jest tańszy niż na normalne autobusy? Dlaczego nie jest to regułą?

Andrzej Stangret: Większość tras jest objęta tylko i wyłącznie biletem Przewozów Regionalnych (zakup biletu w kasach kolejowych lub u konduktorów w autobusie). Tylko na małej części tras (Bieszczady, Kołobrzeg) zakupu biletów dokonuje się u kierowcy autobusu, nie u konduktora. Właśnie wówczas bilet jest tańszy.

InfoBus.pl: Czy autobusy w ramach interREGIO Bus mają jakieś specjalne oznaczenia / barwy?

Andrzej Stangret: Autobusy są oznaczone tradycyjnymi tablicami (z przodu autobusu interREGIO bus), mają także folie magnetyczne przyklejane na burcie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
InterRegio Bus
Przewozy Regionalne
Veolia
  • rodeif – 15.07.2012

    szkoda że zamiast przywrócenia połączenia kolejowego Olsztyn-Mrągowo-Mikołajki puszczany jest na tą trasę tylko autobus

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.