TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Racibórz: Tragiczne zderzenie autobusu z samochodem
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 10.07.2019 12:00:35
Racibórz: Tragiczne zderzenie autobusu z samochodem; fot. Policja Racibórz

Dwie osoby, wśród nich dziecko, zginęły 5 lipca wskutek zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z samochodem na ul. Kozielskiej w Raciborzu

Dwie osoby, wśród nich dziecko, zginęły 5 lipca wskutek zderzenia miejskiego autobusu PKS Racibórz z samochodem na ul. Kozielskiej w Raciborzu (Śląskie). Pięć osób odniosło obrażenia, w tym jedna ciężkie.

O liczbie ofiar śmiertelnych i osób rannych poinformowała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Krótko po wypadku rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska informowała, że wskutek zderzenia w samochodzie osobowym zostało zakleszczonych pięć osób – dwoje dorosłych i troje dzieci, w tym niemowlę. Strażacy starali się je uwolnić.

Ponadto rzeczniczka PSP miała informacje o trzech poszkodowanych osobach, spośród dziewięciu podróżujących autobusem miejskim - wśród nich dwóch kobietach, w tym jednej w ciąży, oraz dziecku.

Jak przekazał następnie PAP aspirant sztabowy Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji, mimo reanimacji osób ze zniszczonego samochodu nie udało się uratować mężczyzny, którym nim kierował, a także najmłodszego z trojga dzieci. Do szpitala przetransportowano podróżującą z przodu kobietę – w ciężkim stanie. Pozostała dwójka dzieci odniosła niezagrażające życiu obrażenia.

Historia wypadku

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło około godziny 14.30, na DK 45, w rejonie skrzyżowania ulic Kozielskiej z Podmiejską. W wypadku uczestniczył 35-letni kierowca opla, który jechał z dorosłą pasażerką i trójką dzieci. Poruszał się on w stronę Raciborza, natomiast drugi pojazd biorący udział w wypadku to autobus, który jechał w kierunku Rudnika.

Jak wstępnie ustalili mundurowi z drogówki, kierujący oplem z niewyjaśnionego powodu zjechał na lewy pas jezdni, gdzie zderzył się z czołowo z jadącym z przeciwka autobusem.

Raciborscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Opolskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.