TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom coraz bliżej autobusów elektrycznych
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.07.2018 09:30:25
Radom z unijną kasą na 10 autobusów elektrycznych

5 lipca Radom otrzymał dofinansowanie do unijnego projektu, który wdroży Strefę Wygodnego Ruchu.

5 lipca Radom otrzymał dofinansowanie do unijnego projektu, który wdroży Strefę Wygodnego Ruchu

Zakup elektrycznych autobusów, montaż nowych wiat przystankowych, budowa ścieżek rowerowych, rozbudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej - to zadania, które zostaną dofinansowanie z funduszy unijnych. Projekt pn. "Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Gminy Miasta Radomia oraz Powiatu Radomskiego" znalazł się na liście zadań, które będą realizowane przy wsparciu Unii Europejskiej.

Całkowita wartość projektu to prawie 71 milionów złotych, a unijne dofinansowanie, które trafi do miasta i powiatu wyniesie ponad 51 milionów złotych.

- Przyznane dofinansowanie to m.in. efekt naszych starań o to, by marszałek zwiększył pulę pieniędzy na tego typu przedsięwzięcia. Głównym celem projektu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez rozwój ekologicznych form transportu - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W ramach projektu ma zostać kupionych 10 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania autobusów i monitorowania infrastruktury.

Ponadto planowana jest też budowa i przebudowa 10 ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych i dróg dla rowerów. - Powstaną one m.in. na ulicy Jana Pawła II, Jacka Kuronia, Wyścigowej, Żółkiewskiego i Przytyckiej. Planujemy też remont i dostosowanie wielopoziomowego parkingu przy ulicy Kelles-Krauza do funkcjonowania w systemie "Parkuj i Jedź", a także zakup 20 nowych tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, montaż dodatkowych biletomatów na przystankach i zakup 15 nowych wiat przystankowych.

-"To wszystko elementy, które będą tworzyły zapowiedzianą Strefę Wygodnego Ruchu - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Powiatem Radomskim. Powiat ma w swoich planach budowę ścieżek rowerowych na odcinkach Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom oraz Taczów - Taczówek - Milejowice.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
unia
MPK Radom
Świętokrzyskie
  • Pająk Aleksander Damian – 07.07.2018

    Kiedy będą elektryki,a bociany x28 Michalczewski jak wyglądają i czytez kupią chociasz przegubowce,lwy x6 dlaczego w padzierniku nie wczesniej?!!!!!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.