TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom uczci stulecie niepodległości MAN-em!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.07.2018 11:00:16
Radom będzie miał autobus na stulecie niepodległości

MPK w Radomiu wybrało firmę, która obsłuży pięcioletni leasing MAN-a A40 Lions'City GL. To jednak nie jedyna dobra wiadomość. Przegub w rozmiarze XL będzie posiadał malowanie nawiązujące do 100-lecia niepodległości naszego kraju.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu wybrało firmę, która obsłuży pięcioletni leasing MAN-a A40 Lions'City GL. To jednak nie jedyna dobra wiadomość. Przegub w rozmiarze XL będzie posiadał malowanie nawiązujące do 100-lecia niepodległości naszego kraju.

Radom był drugim miastem w Polsce, w którym testowano MAN-a Lion'sa City GL. Tamtejsze MPK pozytywnie przyjęło autobus. Spółka podjęła więc decyzję, że pozyska ten pojazd na stałe. Postanowiła, że jego zakup sfinansuje w formie pięcioletniego leasingu. Za 843 783,80 PLN netto obsłuży go firma mLeasing, która z resztą nie pierwszy raz zawiera z radomskim przewoźnikiem transakcję tego typu. W ten sposób spółka pozyskała m.in. 19 ex warszawskich Lion'sów City G czy siedem egzemplarzy "lwów" A21 z Oslo.

Radomski “lew" w rozmiarze XL jest w pełni niskopodłogowy i klimatyzowany. Wentylację naturalną umożliwiają uchylne okna i luki dachowe. Pojazdy zapewnia podróż 157 pasażerom, w tym 45 na miejscach siedzących. 18 foteli jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład jest możliwe dzięki pięciu wejściom w niespotykanym w Polsce układzie 2-2-2-2-2.

Pojazd jest napędzany silnikiem leżącym typu MAN D2066LUH52. Jednostka ma moc 360 KM, 10,5 l pojemności skokowej oraz spełnia normę Euro 6. Zblokowano ją z automatyczną, sześciobiegową skrzynią biegów ZF 6AP1700.

Wyjątkowy MAN będzie się wyróżniał nie tylko swoją długością, ale i kolorystyką. Będzie ona nawiązywała do 100-lecia niepodległości. Autobus będzie więc biało-czerwony i zostanie na nim umieszczony motyw przypominający o tej ważnej dla nas rocznicy. W tych barwach MAN będzie jeździł po Radomiu do końca roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Radom
MAN
mLeasing
leasing
wynajem
 • Krzysiek Bądziusz – 10.07.2018

  Piękny!

 • Kuba Opic – 10.07.2018

  Niech sie Radom lepiej zastanowi... Będzie świętował NIEPODLEGŁOŚĆ, którą odebrali nam w ubiegłym wieku przodkowie producentów tego pojazdu, czyli Niemcy...

 • Kuba Perkowski – 10.07.2018

  LOL świętować niepodległość niemieckim autobusem :O

 • Wojciech Liberda – 10.07.2018

  Ktoś dal dupy... Ale jest jeden pozytyw mianowicie MAN oridukuje autibusy między innymi w Polsce

 • Norbert Kwiecień – 10.07.2018

  Czas MANa w Radomiu.

 • Konrad Frąk – 10.07.2018

  MAN - bardzo polski autobus...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.