TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom z umową. Docelowo 19 elektryków i 32 gazowce
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.07.2020 15:00:26
Radom z autobusową umową: Docelowo 19 elektryków i 32 gazowce; fot. UM Radom

Radom/ MPK kupi kolejne dziewięć elektrycznych autobusów.

Kolejne dziewięć elektrycznych autobusów kupi od firmy Solaris Bus & Coach Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu.

15 lipca podpisano umowę w tej sprawie. Koszt zakupu to ponad 23 mln zł. O tym kontrakcie pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Rok 2021

Pojazdy mają trafić do Radomia w przyszłym roku. Na ich zakup Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uzyskało unijne dofinansowanie w wysokości 19 mln zł.

-"Dwa tygodnie temu, oddając do dyspozycji mieszkańców dziesięć elektrycznych autobusów, mówiłem, że to nie jest nasze ostatnie słowo. Dziś stawiamy kolejny krok w kierunku tego, aby nasz tabor był nisko- lub zeroemisyjny. Nasze miasto staje się coraz bardziej zatłoczone, dlatego musimy rozbić wszystko, by zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Stąd decyzja o tworzeniu Strefy Wygodnego Ruchu, której bardzo ważnym elementem jest właśnie nowoczesny, bezpieczny i komfortowy transport publiczny - mówił prezydent Radosław Witkowski..

-"Staramy się, by pieniądze, które pozyskujemy z zewnątrz przyczyniały się m.in. do rozwoju prawdziwie europejskiego, zielonego miasta. Podpisana dziś umowa to element szerszej strategii. Nadal zamierzamy przygotowywać kolejne projekty związane z ochroną środowiska, w tym ze zmniejszaniem emisji zanieczyszczeń – dodał wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

10 już jest

Pierwsze 10 elektrycznych autobusów wyjechało na ulice Radomia dwa tygodnie temu. Kupiono je w ramach współfinansowanego z funduszy unijnych tzw. projektu multimodalnego. Pojazdy wraz z infrastrukturą ładującą kosztowały prawie 32 mln zł.

-"Za rok będziemy już mieli w sumie 19 autobusów elektrycznych i 38 zasilanych gazem CNG. To stawia nas w czołówce polskich miast, jeśli chodzi o liczbę nisko- lub bezemisyjnych pojazdów" - zauważył prezes MPK Krzysztof Zalibowski. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
elektrobus
MPK Radom
Solaris