TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rosja: Wypadek autokaru
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 28.05.2019 14:48:40

Dwóch zabitych, 19 rannych w wypadku autokaru z turystami z Chin.

28 maja dwie osoby zginęły, a 19 zostało rannych w wypadku autokaru z turystami z Chin w pobliżu miasta Ussuryjsk, na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Autokarem podróżowało ponad 40 obywateli Chin.

Jeden z zabitych to kierowca autobusu.

Do wypadku doszło na trasie Chabarowsk-Władywostok. Według milicji drogowej (GIBDD) pojazd zjechał z drogi i przewrócił się. Na miejsce wypadku przybył przedstawiciel konsulatu Chin we Władywostoku.

Autokar wyjechał z miasteczka Pogranicznyj, ok. 15 km od granicy z Chinami, i zmierzał do Władywostoku.

Władze Kraju Nadmorskiego, którego stolicą jest Władywostok, podały, że chińscy turyści przyjechali do Rosji w ramach międzyrządowego porozumienia między Moskwą i Pekinem dotyczącego wymiany grup turystycznych. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Rosja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.