TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruda Śląska: Pasażerka zginęła po wyjściu z autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 13.12.2018 10:24:13

Śląskie: 77-letnia kobieta zginęła w wypadku, trzy inne poszkodowane trafiły do szpitala.

Ofiarą wieczornego wypadku w Rudzie Śląskiej, gdzie w środę samochód wjechał w grupę osób, które wysiadły z autobusu, jest 77-letnia kobieta - podała policja. Trzy inne kobiety z obrażeniami ciała trafiły do miejscowego szpitala.

Jak poinformował PAP mł. asp. Roman Aleksandrowicz z rudzkiej policji, 12 grudnia kobiety wysiadły z autobusu linii 146 na przystanku przy ul. Orzegowskiej. W chwili, gdy wjechał w nie volkswagen caddy, znajdowały się na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych.

"Samochodem kierował 60-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Był trzeźwy" - relacjonował mł. asp. Roman Aleksandrowicz.

Krótko po wypadku kierowca powiedział policjantom, że nie widział kobiet na przejściu. Dopiero gdy w nie wjechał, miał poczuć lekkie uderzenie.

Najciężej poszkodowana 77-letnia kobieta była reanimowana.

"W wyniku reanimacji udało się na pewien czas przywrócić poszkodowanej funkcje życiowe, które jednak później ustały. Kobieta poniosła śmierć" - poinformował policjant.

Trzy pozostałe kobiety zostały przewiezione do szpitala. Szczegóły ich stanu zdrowia nie są znane; wstępne oględziny na miejscu wypadku wskazywały, że obrażenia są poważne.

W środę wieczorem na miejscu wypadku nadal pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Kierowca samochodu jest w dyspozycji policji i prokuratury. Może odpowiadać za spowodowanie wypadku drogowego.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.