TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruda Śląska: Policja szuka świadków odpalenia racy
DZIENNIK ZACHODNI - Opublikowano: 16.03.2017 16:01:35

Jak informuje Dziennik Zachodni - 17 lutego mężczyzna odpalił racę sygnałową w zatłoczonym autobusie. Został tymczasowo aresztowany. Teraz śledczy z Wydziału Kryminalnego komendy w Rudzie Śląskiej szukają świadków i pasażerów autobusu linii 146, w którym miało miejsce to zdarzenie.

Uczestnicy zdarzenia, którzy nie byli przesłuchani, proszeni są o kontakt z prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 24 49 331 lub 32 24 49 280.

Przypomnijmy, że 17 lutego 2017 roku, 25-latek,, jadąc autobusem linii 146, odpalił racę sygnałową. Rudzianin nie kupił biletu i postanowił jechać na gapę. Kiedy podeszli do niego kontrolerzy z KZK GOP, zdenerwował się.

- W trakcie kontroli wyciągnął z kieszeni racę sygnałową i odpalił ją w zatłoczonym autobusie. Raca przeleciała nad głowami pasażerów i płonąc, zatrzymała się na przedniej szybie, którą po chwili przepaliła. Na szczęście żadnemu z pasażerów nic się nie stało, wszyscy w porę zdążyli opuścić pojazd - informuje asp. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
wypadek
Ruda Śląska

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.