TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruda Śląska: Wypadek autobusu z dziećmi
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.05.2019 12:00:26
Ruda Śląska: Wypadek autobusu z dziećmi; fot. ITD

Troje dzieci i kierowca autobusu trafili do szpitala po wypadku, do którego doszło 10 maja w Rudzie Śląskiej.

Troje dzieci i kierowca autobusu trafili do szpitala po wypadku, do którego doszło 10 maja w Rudzie Śląskiej. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zabezpieczyli dane z tachografu.

W sumie w autokarze było 37 osób - 25 dzieci i 12 dorosłych. Na ul. 1 Maja w Rudzie Śląskiej pojazd zjechał nagle z drogi, staranował drzewo i zatrzymał się na ścieżce rowerowej kilka metrów od jezdni. Na miejsce wezwano służby ratunkowe.

-"Nagle kierowca źle się poczuł, zasłabł i stracił panowanie nad pojazdem. Autobus zjechał na przeciwległy pas i wjechał na chodnik. W pobliżu kontrole drogowe prowadzili nasi policjanci z wydziału ruchu drogowego. Kierowca mówił im, że źle się poczuł, był zdezorientowany, jakby nie bardzo wiedział, co się dzieje" - relacjonował starszy aspirant Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

Troje dzieci i kierowcę przewieziono do szpitala. Śląscy inspektorzy ITD skontrolowali pojazd oraz zabezpieczyli dane z tachografu - sprawdzą czy nie doszło do naruszeń czasu pracy. Po wypadku przewoźnik podstawił drugi autokar. Dzieci, które nie odniosły w wypadku obrażeń pojechały w dalszą drogę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
gimbus
Śląskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.