TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza lotniskowy Express we Wrocławiu. W Mikołajki za darmo
WROCLAW.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 05.12.2017 09:47:52 4 komentarze
Rusza lotniskowy Express we Wrocławiu. W Mikołajki za darmo

Jutro - 6 grudnia - rusza WRO Airport Express, czyli ekspresowe połączenie z wrocławskiego lotniska na autobusowy Dworzec Wrocław. W Mikołajki autokar będzie woził pasażerów za darmo.

Jutro - 6 grudnia 2017 r. - rusza WRO Airport Express, czyli ekspresowe połączenie z wrocławskiego lotniska na autobusowy Dworzec Wrocław. W Mikołajki autokar będzie woził pasażerów za darmo.

Pierwszy kurs WRO Airport Express wyruszy z lotniska w kierunku nowego autobusowego Dworca Wrocław przy ul. Suchej 6 grudnia o godzinie 12.00. Tego dnia pasażerowie skorzystają z bezpłatnych przejazdów. Później za bilet zapłacą 10 zł - kupią go w całodobowym punkcie na Dworcu Wrocław albo u kierowcy (możliwa płatność gotówką lub kartą).

Szacowany czas przejazdu wyniesie około 30 minut. Autobus Mercedes-Benz Tourino kursować będzie średnio co 50 minut, a po drodze zatrzyma się tylko raz – w centrum miasta, na pl. Dominikańskim. Od 7 grudnia pierwszy autobus z dworca będzie odjeżdżać o godz. 3.20, a ostatni o godz. 23.30. Z lotniska pierwszy poranny rejs planowany jest na godz. 4.10, ostatni - w kierunku centrum - na godz. 1.00. Jeżeli WRO Airport Express spotka się z dużym zainteresowaniem, Polbus PKS planuje podwoić częstotliwości kursowania autobusów w godzinach szczytu (średnio co 25 minut).

-"Dzięki szybkim połączeniom z centrum miasta, podróż na i z lotniska stanie się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - To też świetna informacja dla wszystkich pasażerów spoza stolicy Dolnego Śląska, a nawet dalszych regionów Polski. Wysiadając na dworcu autobusowym czy PKP, będą mogli ruszyć w dalszą podróż na lotnisko, a w drodze powrotnej, w oczekiwaniu na swoje połączenie, skorzystać z oferty nowego Dworca Wrocław – dodaje.

Z Kolejami taniej

Bilety na WRO Airport Express ze specjalną zniżką będą mogli kupić pasażerowie podróżujący partnerskimi środkami komunikacji, m.in Kolejami Dolnośląskimi.

-"WRO Airport Express to połączenie uruchamiane przez Polbus we współpracy z wybranymi przewoźnikami kolejowymi i autobusowymi jeżdżącymi po Dolnym Śląsku. Pasażer, który do Wrocławia dotrze np. pociągiem Kolei Dolnośląskich lub autobusem PKS Wołów, będzie mógł nabyć bilet na nowe połączenie z 10% zniżką. Podróż klimatyzowanym autobusem, korzystającym z dobrodziejstwa busspasów i zatrzymującym się po drodze tylko raz będzie atrakcyjną alternatywą dla już istniejących połączeń – mówi Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus PKS.

Oprócz Kolei Dolnośląskich i PKS Wołów, bilety ze zniżką będą sprzedawane także przez PKS Oława, PKS Kłodzko, PKS Tour Jelenia Góra oraz PKS Zielona Góra. Trwają rozmowy z kolejnymi przewoźnikami. Obecnie na wrocławskie lotnisko można dojechać komunikacją miejską - autobusem linii 106 lub nocną linią 206. Pasażerowie korzystający z własnego transportu mają do dyspozycji wygodne parkingi z 3 tysiącami miejsc postojowych, a także strefę Kiss&Fly, w której postój do 10 minut jest darmowy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Polbus-PKS
Wroclavia
integracja
 • me – 05.12.2017

  Pytanie zasadnicze: KTO tym będzie jeździł za 10 zł?Biznesmeni? Mają parking VIP przy samiuśkim terminalu.Rodziny z dziećmi lecące na wakacje? Ci wybiorą taksówkę (spod domu), bo wygodniej (i pewnie niejednokrotnie taniej).Szary Kowalski? Ten pojedzie KM za 3,60 zł (wszak jedynie 10 minut wolniej - ale za to wysiądzie na dowolnym przystanku na trasie...Generalnie pochwalam każdą inicjatywę, ale tej kompletnie nie rozumiem. Pamiętam jak lat temu 10-12 lat temu podobna inicjatywa nie przetrwała zbyt długo, więc nie chcę źle prorokować, ale wielkich szans na powodzenie nie daję...

 • Andrzej Pionka – 05.12.2017

  Gdybym miał przylecieć do Wrocławia i jechać dalej pociągiem, wybrałbym PKS. Gwarantowane miejsce siedzące, wygodna podróż, miejsce na bagaż.

 • zenek – 05.12.2017

  Szacowany czas przejazdu 30 min.? Znając Wrocław to w godzinach szczytu wydłuży się do 1 godz. 30 min. Pół godziny czasami zajmuje przejechanie jakichś 2 km od ronda na Granicznej do ronda na Mińskiej.

 • Zofia – 07.12.2017

  Ja też nie mam zamiaru korzystać, bo mam za darmo KM, a wielu ma ulgi, miesięczne etc. Ale fajnie, że jest dodatkowy wariant, może nocą lub skoro świt nie będzie innej możliwości? Oby nie zlikwidowali 106 i 206 albo nie zmniejszyli ilość kursów.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.