TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza lotniskowy Express we Wrocławiu. W Mikołajki za darmo
WROCLAW.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 05.12.2017 09:47:52 4 komentarze
Rusza lotniskowy Express we Wrocławiu. W Mikołajki za darmo

Jutro - 6 grudnia 2017 r. - rusza WRO Airport Express, czyli ekspresowe połączenie z wrocławskiego lotniska na autobusowy Dworzec Wrocław. W Mikołajki autokar będzie woził pasażerów za darmo.

Pierwszy kurs WRO Airport Express wyruszy z lotniska w kierunku nowego autobusowego Dworca Wrocław przy ul. Suchej 6 grudnia o godzinie 12.00. Tego dnia pasażerowie skorzystają z bezpłatnych przejazdów. Później za bilet zapłacą 10 zł - kupią go w całodobowym punkcie na Dworcu Wrocław albo u kierowcy (możliwa płatność gotówką lub kartą).

Szacowany czas przejazdu wyniesie około 30 minut. Autobus Mercedes-Benz Tourino kursować będzie średnio co 50 minut, a po drodze zatrzyma się tylko raz – w centrum miasta, na pl. Dominikańskim. Od 7 grudnia pierwszy autobus z dworca będzie odjeżdżać o godz. 3.20, a ostatni o godz. 23.30. Z lotniska pierwszy poranny rejs planowany jest na godz. 4.10, ostatni - w kierunku centrum - na godz. 1.00. Jeżeli WRO Airport Express spotka się z dużym zainteresowaniem, Polbus PKS planuje podwoić częstotliwości kursowania autobusów w godzinach szczytu (średnio co 25 minut).

-"Dzięki szybkim połączeniom z centrum miasta, podróż na i z lotniska stanie się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - To też świetna informacja dla wszystkich pasażerów spoza stolicy Dolnego Śląska, a nawet dalszych regionów Polski. Wysiadając na dworcu autobusowym czy PKP, będą mogli ruszyć w dalszą podróż na lotnisko, a w drodze powrotnej, w oczekiwaniu na swoje połączenie, skorzystać z oferty nowego Dworca Wrocław – dodaje.

Z Kolejami taniej

Bilety na WRO Airport Express ze specjalną zniżką będą mogli kupić pasażerowie podróżujący partnerskimi środkami komunikacji, m.in Kolejami Dolnośląskimi.

-"WRO Airport Express to połączenie uruchamiane przez Polbus we współpracy z wybranymi przewoźnikami kolejowymi i autobusowymi jeżdżącymi po Dolnym Śląsku. Pasażer, który do Wrocławia dotrze np. pociągiem Kolei Dolnośląskich lub autobusem PKS Wołów, będzie mógł nabyć bilet na nowe połączenie z 10% zniżką. Podróż klimatyzowanym autobusem, korzystającym z dobrodziejstwa busspasów i zatrzymującym się po drodze tylko raz będzie atrakcyjną alternatywą dla już istniejących połączeń – mówi Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus PKS.

Oprócz Kolei Dolnośląskich i PKS Wołów, bilety ze zniżką będą sprzedawane także przez PKS Oława, PKS Kłodzko, PKS Tour Jelenia Góra oraz PKS Zielona Góra. Trwają rozmowy z kolejnymi przewoźnikami. Obecnie na wrocławskie lotnisko można dojechać komunikacją miejską - autobusem linii 106 lub nocną linią 206. Pasażerowie korzystający z własnego transportu mają do dyspozycji wygodne parkingi z 3 tysiącami miejsc postojowych, a także strefę Kiss&Fly, w której postój do 10 minut jest darmowy.
Sprawdź też:
linia
Polbus-PKS
Wroclavia
integracja
 • me – 05.12.2017

  Pytanie zasadnicze: KTO tym będzie jeździł za 10 zł?
  Biznesmeni? Mają parking VIP przy samiuśkim terminalu.
  Rodziny z dziećmi lecące na wakacje? Ci wybiorą taksówkę (spod domu), bo wygodniej (i pewnie niejednokrotnie taniej).
  Szary Kowalski? Ten pojedzie KM za 3,60 zł (wszak jedynie 10 minut wolniej - ale za to wysiądzie na dowolnym przystanku na trasie...

  Generalnie pochwalam każdą inicjatywę, ale tej kompletnie nie rozumiem. Pamiętam jak lat temu 10-12 lat temu podobna inicjatywa nie przetrwała zbyt długo, więc nie chcę źle prorokować, ale wielkich szans na powodzenie nie daję...

 • Andrzej Pionka – 05.12.2017

  Gdybym miał przylecieć do Wrocławia i jechać dalej pociągiem, wybrałbym PKS. Gwarantowane miejsce siedzące, wygodna podróż, miejsce na bagaż.

 • zenek – 05.12.2017

  Szacowany czas przejazdu 30 min.? Znając Wrocław to w godzinach szczytu wydłuży się do 1 godz. 30 min. Pół godziny czasami zajmuje przejechanie jakichś 2 km od ronda na Granicznej do ronda na Mińskiej.

 • Zofia – 07.12.2017

  Ja też nie mam zamiaru korzystać, bo mam za darmo KM, a wielu ma ulgi, miesięczne etc. Ale fajnie, że jest dodatkowy wariant, może nocą lub skoro świt nie będzie innej możliwości? Oby nie zlikwidowali 106 i 206 albo nie zmniejszyli ilość kursów.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.