TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza nowa polska platforma autokarowa [AKTUALIZACJA]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.06.2018 14:31:52 1 komentarz
Rusza nowa polska platforma autokarowa - z 7 przewoźnikami

W ramach programu Polonus Partner ma działać 50 ogólnokrajowych linii autobusowych, które początkowo będzie obsługiwać 7. regionalnych liderów.

Pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury we wtorek, 12 czerwca, startuje koalicja polskich przewoźników autokarowych - poinformowały PAP służby prasowe narodowego przewoźnika autokarowego Polonus.

I mamy kolejne konkrety:

- w związku z rozpoczęciem działalności w ofercie PKS Polonus znajdzie się 10 tys. biletów tańszych o połowę.

- w ramach programu Polonus Partner ma działać 50 ogólnokrajowych linii autobusowych tworzących połączenia między 250 miejscowościami w Polsce. Kursy będą obsługiwane przez 130 pojazdów.

Dalsze szczegóły przekażemy o 15.00, kiedy rusza konferencja prasowa PKS Polonus,. Będziemy ją dla Was transmitować on-line na naszej stronie FB.

W koalicję Polonus Partner, powołaną na rzecz integracji i rozwoju krajowego transportu pasażerskiego, włączyli się regionalni liderzy:

 • Polonus z woj. mazowieckiego,

 • Żak Express z woj. podlaskiego,

 • PKS Elbląg z woj. warmińsko-mazurskiego,

 • Contbus i GardenExpress z woj. lubelskiego

 • NEOBUS i AlbatrosBUS z woj. podkarpackiego.

Program realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy #ŁączymyPolskę. Dotyczy strategii konsolidacji polskich przewoźników autokarowych na krajowym rynku dalekobieżnego transportu pasażerskiego.

Inicjatorem i liderem tej inicjatywy jest Polonus. Inicjatywa ma na celu wzmocnienie i rozwój polskiego rynku transportu pasażerskiego i wspieranie polskich lokalnych przewoźników.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS Polonus
Żak Express
NEOBUS
PKS Elbląg
Contbus
GardenExpress
AlbatrosBUS
 • Tomasz Jędrzejewski – 12.06.2018

  Nie za dużo tego- Super PKS, Dworzec Online i teraz to ?

 • mireklaczynaspolska21 – 14.06.2018

  Bardzo trafna inicjatywa ,zadbajmy o nasz transport i naszych przedsiębiorców nie pozwólmy panoszyć się Flixsowi który chce wprowadzić monopol na nasz rynek transportowy.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.