TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyła akcja "Bezpieczny autokar – ferie 2018"
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.01.2018 16:29:43 2 komentarze
Ruszyła akcja Bezpieczny autokar

Inspekcja Transportu Drogowego przez cały okres ferii zimowych będzie prowadziła intensywne kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Zdaniem  MIB, prowadzona już od wielu lat akcja Inspekcji Transportu Drogowego "Bezpieczny autokar" przynosi wymierne efekty. Poprawia się stan techniczny pojazdów przewożących dzieci i młodzież, a także zwiększa się świadomość przewoźników ich odpowiedzialności za bezpieczeństwo najmłodszych.

-"Dlatego te działania będą kontynuowane w tym roku i kolejnych latach. Apeluję też do organizatorów wypoczynku i rodziców o zgłaszanie ITD planowanych przewozów – podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

12 stycznia 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wraz z minister edukacji narodowej Anną Zalewską i Głównym Inspektorem Transportu Drogowego Alvinem Gajadhurem zainaugurowali na warszawskim Torwarze kolejną edycję akcji "Bezpieczny autokar – ferie 2018". Inspekcja Transportu Drogowego przez cały okres ferii zimowych będzie prowadziła intensywne kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Ferie zimowe, wakacje i tzw. zielone szkoły to okres wzmożonego ruchu autokarowego. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą w tym czasie liczne kontrole autobusów, kładąc szczególny nacisk na stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz trzeźwość kierujących. Autokary są sprawdzane na wyznaczonych punktach kontrolnych, podczas kontroli na drogach, ale również po zgłoszeniu telefonicznym i osobistym opiekunów. Na stronie internetowej GITD dostępny jest wykaz stałych punktów kontroli autokarów. Informacji dotyczących akcji "Bezpieczny Autokar" udzielają też pracownicy inspekcji pod numerem telefonu (22) 22 04 300, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 - 14:00.

Akcje zimowych i wakacyjnych kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek prowadzone są od 2003 r. Mimo że stan techniczny pojazdów poprawia się, a kierowcy i przewoźnicy są coraz bardziej odpowiedzialni, to jednak w dalszym ciągu inspektorzy ITD wykrywają naruszenia przepisów. W ramach akcji "Bezpieczny autokar – ferie 2017" skontrolowano 1177 pojazdów, nakładając przy tym 154 mandaty karne na kierujących. Ponadto ze względu na zły stan techniczny zatrzymano 47 dowodów rejestracyjnych, a 8 pojazdów nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
akcja
  • kwiatek – 12.01.2018

    Niedlugo pks czy polski bus na podstawowym wyposażeniu dla kierowców będą mieli yanosika, żeby nie ryzykować xd

  • TomaszN – 01.02.2018

    Bardzo dobrze, że inspekcje dbają o bezpieczeństwo na drogach, dzięki ich interwencjom statystycznie zmniejsza się liczba wypadków w badanych okresach. Ja od lat podróżuję z firmą http://www.autokarwarszawa.pl/ i podczas każdego przejazdu czuję się komfortowo.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.