TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rząd chce wypromować produkcję elektrobusów w Polsce
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 13.01.2018 19:00:48 12 komentarzy
Rząd chce wzmóc produkcję elektrobusów w Polsce

Rząd kładzie nacisk na promocję sprzedaży autobusów elektrycznych, gdyż może to wzmocnić produkcję tych pojazdów w Polsce - powiedział 12 stycznia premier Mateusz Morawiecki.

-"Rząd kładzie nacisk na promocję sprzedaży autobusów elektrycznych, gdyż może to wzmocnić produkcję tych pojazdów w Polsce" - powiedział 12 stycznia premier Mateusz Morawiecki.

"Prowadzimy teraz jeden strategiczny program i to jest program promocji sprzedaży autobusów elektrycznych. Autobusy elektryczne są już zamawiane przez 46 samorządów polskich. Na to kładziemy nacisk, ponieważ to jest program, który ma szansę jednocześnie wzmocnić produkcję polskich autobusów elektrycznych i poprawić środowisko, ochronę zdrowia w Polsce, na tym nam oczywiście bardzo zależy" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej w siedzibie Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie).

"Chcemy, żeby jak najwięcej autobusów elektrycznych jeździło po polskich drogach i to promujemy. A właśnie w taki sposób trzeba kształtować legislację, ustawy, rozporządzenia dotyczące elektromobilności, żeby ta promocja jednocześnie nie służyła ludziom bardziej zamożnym. Dlatego, między innymi, nie spieszymy się z tym, jeśli chodzi o samochody" - dodał.

W przypadku autobusów presja jest większa, ponieważ uzgodniono już z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, żeby promować sprzedaż autobusów elektrycznych - powiedział.

"Niewątpliwie ten kierunek, który wytyczyliśmy jest bardzo właściwy" - dodał premier.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
e-bus
 • wt – 14.01.2018

  Ciekawe kogo PiS będzie promować ?

 • inwestor – 14.01.2018

  jak to kogo? Mamy URSUS-a, AUTOSAN, SOLBUS, niedługo RAFAKO... niemieckie i cypryjskie spółki nie mają nawet co liczyć na kasę polskich podatników... także SOLARIS dopóki nie będzie płacił podatków w Polsce nie ma co liczyć na kasę....

 • Egon antyTrajtor – 14.01.2018

  Ręce opadają do kostek.

 • Tylko Jamnik – 14.01.2018

  @inwestor: HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA to żeś sie popisał. GŁUPOTĄ i tępotą.

 • Rafo – 15.01.2018

  Rafako, do czego niby ha ha?

 • No a jak – 15.01.2018

  @inwestor dosadnie i pięknie napisane!!!! Szczególnie ostatnie zdanie!

 • Mobilek – 15.01.2018

  Jeżu malusieńki.... jak długo będzie jeszcze chodził ograny (o nieprawdziwy) tekst o Cyprze? Nie znudziło się? A swoją drogą Solaris da sobie radę i bez wirtualnego programu pseudo wsparcia. Ursus nie ma na to kasy. A zmuszanie podmiotów do kupowania jedynie słusznego, to gospodarka ręcznie sterowana. Nie wytrzyma długo, znamy to z historii. Na końcu zapłacimy za to wszystko MY - podatnicy. Premier chce jedynie przejść do historii, koszta się nie liczą

 • www – 15.01.2018

  Zanim wprowadzą elektrobusy do normalnej obsługi obciążonych linii, może w końcu przetestują je na jednej przeciążonej linii w Warszawie i to ze dwa lata. Później niech policzą koszty i podejmą decyzję. Proponuję 190 w Warszawie. Ale nie jeden autobus, ale wszystkie. Elektrobusy dadzą radę to ok. Podejrzewam jednak, ze na elektrobusy może wcale nas nie stać w normalnym użytkowniu.

 • super – 15.01.2018

  @mobilek: BRAWO za wypowiedź. Niedobrze się robi od tej zdartej płyty tych śmiesznych troli!

 • bzdety bzdety bzdety – 15.01.2018

  typowy bełkot morawieckiego

 • frend Kynka – 16.01.2018

  Proszę o zmianę tytułu na" .... wypromować produkcję POLSKICH elektrobusów". Jak dotąd nieznana jest definicja "polskich". Po JW Morawieckim nie widać chęci promowania polskich producentów (Solaris) lub zagranicznych, a mających produkcję w Polsce (MAN VOLVO). Jasna wiadomość dla tych firm - nie płacicie składek PiS, nie dopłacacie do kampanii wyborczych, nie możemy wstawić wam naszych aparatczyków do zarządu lub rady nadzorczej, to NIC Z TEGO !!!! - To tylko polityka...

 • zxcvbn – 17.01.2018

  @frend Kynka i to jest niestety prawda . To PRL bis nic więcej tylko w zielonej sukience .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.