TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzym dalej ma problem z płonącymi autobusami
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.12.2019 09:00:49
Rzym dalej ma problem z płonącymi autobusami ; fot. taly Bus Fire Ettore Ferrari / AP

W tym roku w Rzymie odnotowano 29 pożarów autobusów komunikacji miejskiej.

29 pożarów autobusów komunikacji miejskiej zanotowano w tym roku w Rzymie, w tym trzy w ostatnich trzech dniach. Sytuacja ta budzi coraz większe zaniepokojenie rzymian, a zakład transportu uspokaja, że w tym roku wybuchło mniej takich pożarów niż w poprzednim.

Stare, liczące niekiedy kilkanaście lat pojazdy, i brak właściwej konserwacji z powodu oszczędzania - o takich przyczynach pożarów pisze od dawna stołeczna prasa. Podkreśla, że szybkiej reakcji kierowców i pasażerów należy zawdzięczać to, że dotąd nikt nie ucierpiał w wyniku często groźnie wyglądających płomieni i kłębów dymu.

W niektórych pożarach autobusy ulegają całkowitemu zniszczeniu i zostają z nich wraki. Takich przypadków w tym roku było 16.

Ogniowy weekend

W miniony weekend zapaliły się trzy autobusy; ostatni w niedzielę w dzielnicy Mostacciano. Także i tym razem kierowca i jeden znajdujący się w środku pasażer zdołali uciec zanim płomienie z silnika opanowały niemal cały pojazd.

Podczas gdy media nagłaśniają kolejne takie groźne epizody, zakład transportu miejskiego Atac w wydanym oświadczeniu podkreślił, że w tym roku pożarów było mniej aż 60 proc. niż w 2018 r.

Politycy i radni opozycji odpowiedzialnością za sytuację w transporcie miejskim obarczają burmistrz Virginię Raggi z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd. Najostrzej krytykuje ją lider prawicowej Ligi Matteo Salvini, domagając się jej dymisji. "Czy to jest normalne, że w Rzymie na ulicach autobusy stają w płomieniach? - pytał Salvini. - To kolejny dowód na to, że miasto jest w rozsypce". Przypomniał, że stolica zmaga się z kryzysem śmieciowym, a jezdnie są dziurawe. "Raggi, podaj się do dymisji; twoja nieudolność jest zagrożeniem dla nietykalności obywateli" - wezwał przywódca Ligi. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
Włochy