TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzym: Pożar miejskiego autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 08.05.2018 15:46:35 1 komentarz

8 maja jedna osoba ranna w wyniku wybuchu w autobusie w Rzymie

8 maja jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu w autobusie w centrum Rzymu. Eksplozja spowodowana przez awarię pojazdu, prawdopodobnie spięcie w instalacji, zraniła sprzedawczynię w jednym z trzech sklepów poważnie zniszczonych przez wybuch.

Do tego groźnego zdarzenia doszło na via del Tritone, w ścisłym handlowym centrum Wiecznego Miasta w godzinach porannego szczytu.

Kiedy w autobusie pojawiły się płomienie, kierowca zdążył ewakuować pasażerów i próbował ugasić ogień gaśnicą. Żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Po chwili w pojeździe stojącym przy krawężniku doszło do silnej eksplozji, która wywołała panikę na ulicach i poważne zniszczenia w trzech sklepach położonych w odległości około dwóch metrów od autobusu. W jednym ze sklepów obrażenia twarzy i ramienia odniosła sprzedawczyni. Trafiła do szpitala.


Strażacy szybko ugasili ogień, ale nad centrum stolicy przez dłuższy czas unosił się wysoki słup gęstego dymu. Media informują o strachu wśród ludzi na ulicach w rejonie pobliskiej fontanny di Trevi.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wybuchu w autobusie, który - jak poinformowano - ma 15 lat.

Od dawna w Rzymie trwają dyskusje na temat fatalnego stanu autobusów komunikacji miejskiej. W tym roku na ulicach z powodu awarii zapaliło się już 9 pojazdów. W zeszłym roku doszło do 22 takich pożarów.

Po południu na przedmieściach Rzymu zapalił się następny miejski autobus. Nikt nie odniósł obrażeń. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
Włochy
  • PauloBusiak – 08.05.2018

    Na szczęście nasze autobusy tylko płoną... Swoją drogą co mu wybuchło? zbiornik paliwa?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.