TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

S17: Trasa Warszawa-Lublin dłuższa o 13 km
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.06.2019 09:21:27

13 km odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód został udostępniony kierowcom 19 czerwca 2019 r.

-"Od 19 czerwca kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17 na trasie pomiędzy Warszawą a Lublinem. To bardzo ważna inwestycja, dzięki której poprawią się warunki transportowe oraz zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

13 km odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód został udostępniony kierowcom 19 czerwca 2019 r. Jest to pierwszy fragment drogi ekspresowej S17 o nawierzchni betonowej. Powstał po zachodniej stronie wytyczonego blisko 200 lat temu traktu lubelskiego. Dotychczasowa droga krajowa biegnąca w śladzie traktu wytyczonego w czasach Franciszka Christianiego i kierowanej przez niego Dyrekcji Jeneralnej Dróg i Mostów Królestwa Polskiego, będzie służyła do obsługi ruchu lokalnego.

Wykonawca inwestycji, firma Mota-Engil Central Europe, zbudował trasę główną drogi ekspresowej z betonu cementowego. Na obiektach inżynierskich zastosowano mieszanki bitumiczne, podobnie jak na łącznicach węzła Żyrzyn oraz na drogach do obsługi ruchu lokalnego. W ramach inwestycji zbudowano 21 obiektów inżynierskich, w tym dwa mosty i dwa wiadukty w ciągu drogi ekspresowej, trzy wiadukty nad nią i trzy górne przejścia dla dużych zwierząt.

Nowy odcinek drogi ekspresowej łączy się z już funkcjonującą trasą Kurów Zachód - Lublin. Na węźle Żyrzyn kierowcy będą mogli zjechać na drogę wojewódzką nr 824 prowadzącą do Puław lub poprzez sieć dróg lokalnych dotrzeć do okolicznych miejscowości.

Koszt budowy odcinka S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód, wraz z wydatkami na odszkodowania za przejęte nieruchomości, prace archeologiczne i nadzór, wyniósł ok. 370 mln zł. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, jako jeden z pięciu kontraktów na realizację S17 pomiędzy Garwolinem i Kurowem.

Co dalej?

W najbliższym czasie planowane jest udostępnienie do ruchu kolejnych odcinków S17 Garwolin – Gończyce i Gończyce – granica województw mazowieckiego i lubelskiego (łącznie ok. 25,2 km), wraz z fragmentem odcinka od granicy województw do węzła Ryki Północ (ok. 5 km). Pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki i będą mieli do dyspozycji ok. 140 km odcinek S17 od początku obwodnicy Garwolina aż do końca obwodnicy Piask.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Lubelskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.