TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

S3: Między Nową Solą a Kaźmierzowem
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 17.09.2018 12:28:42

Kolejny odcinek S3 oddany. Rząd liczy, że do końca roku do użytku oddane będzie ok. 80 km drogi S3

Otwarcie kolejnego odcinka drogi S3 "urealnia sen" o dobrym połączeniu polskich portów z południem Europy; droga ta pozwoli uruchomić olbrzymi potencjał tkwiący w zespole portów Szczecin-Świnoujście - podkreślił w sobotę - 15 września - minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Adamczyk podczas sobotniej uroczystości otwarcia odcinka drogi ekspresowej między Nową Solą a Kaźmierzowem w Lubuskiem podkreślił, że to "szczególny dzień dla wszystkich, którzy niezmiernie trudzili się, aby oddać do użytkowania kolejny odcinek drogi bezpiecznej, przewidywalnej, jaką chcą poruszać się Polacy".

Według ministra "urealnia się sen" o dobrym połączeniu polskich portów z południem Europy. "Stoimy właśnie na takim ciągu komunikacyjnym, który pozwoli uruchomić olbrzymi potencjał tkwiący w zespole portów Szczecin-Świnoujście. Droga ekspresowa S3, która połączy nas niebawem z systemem dróg prowadzących na południe Europy - dróg w Czechach, w Austrii - właśnie ten potencjał pobudzi" - zaznaczył Adamczyk.

Jak mówił, oddanie kolejnych odcinków S3 spowoduje, że zespół portów Szczecin-Świnoujście będzie miał dostęp do autostrady A2, A4 i będzie miał połączenie z południową granicą Polski. Adamczyk podkreślił, że S3 ma "też wymiar niezwykle ważny" dla mieszkańców Lubuskiego, Dolnego Śląska oraz Zachodniopomorskiego.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wskazał, że S3 jest najważniejszym połączeniem drogowym pomiędzy woj. lubuskim i dolnośląskim. Dzięki S3 - jak zaznaczył - w Polsce będą szybkie połączenia wzdłuż zachodniej granicy. "To jest jeden z trzech najważniejszych szlaków północ-południe w Polsce" - ocenił Kwieciński. (PAP)

Adamczyk liczy,

-"Mam nadzieję, że do końca tego roku zostanie oddane do użytku ponad 80 km trasy S3, przez co droga ekspresowa ze Szczecina do Bolkowa będzie bezpieczna - mówił w poniedziałek w Świnoujściu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Podczas poniedziałkowej uroczystości podpisania umowy na budowę tunelu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie), łączącego wyspy Uznam i Wolin, Adamczyk powiedział, że warto mieć marzenia. Mówił o marzeniach: turystów, którzy aby dostać się do Świnoujścia musieli niejednokrotnie czekać kilka godzin; mieszkańców miasta, którzy czasami musieli jechać "na stały ląd" przez Niemcy; tych, którzy liczyli, że będą mogli bezpiecznie poruszać się polskimi drogami wzdłuż zachodniej granicy Polski.

Adamczyk przypomniał, że w sobotę oddano do użytkowania 34 km drogi S3 w województwie lubuskim. "Mam nadzieję (...), że będzie naszym udziałem do końca tego roku oddanie do użytkowania ponad 80 km tej drogi ekspresowej, co uczyni na koniec roku drogę ekspresową ze Szczecina do Bolkowa drogą bezpieczną, przejezdną - drogą, którą będziemy mogli się w sposób normalny (...) poruszać" - powiedział.

Zdaniem ministra dowodem na spełnianie marzeń jest także projektowana droga S10, której przygotowanie jest prowadzone, a także droga ekspresowa S11, "którą przygotowujemy już do następnej perspektywy unijnej, żeby w czasie, kiedy będziemy mieli środki finansowe, przystąpić do realizacji tej inwestycji".

Wyjaśnił, że jest też wyznaczony termin realizacji drogi ekspresowej do Szczecina. "Wiemy, że (...) z Bolkowa (Dolnośląskie - PAP) pojedziemy do granicy państwa do Lubawki (z Czechami - PAP) już około 2023-2024 r. Podpisujemy już umowę niebawem, na dniach" - zapowiedział minister.

Dodał, że z Troszyna (koło Kamienia Pomorskiego - PAP) do Szczecina także będzie można pojechać w określonym terminie, inwestycja jest przygotowywana. "Chcemy, aby inwestycje infrastrukturalne były udziałem także tych, którzy do tej pory mogli tylko o nich marzyć" - mówił.

Zaznaczył, że rząd realizuje przedsięwzięcia, które łączą nas z systemem komunikacyjnym Europy, ale także łączą Polskę. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
S3
Lubuskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.