TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

S3 w województwie lubuskim kompletna
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.12.2018 10:48:34

20 grudnia 2018 r. do ruchu została oddana druga jezdnia drogi ekspresowej S3 od węzła Niedoradz do Nowej Soli o długości 17,3 km. Oznacza to zakończenie budowy tej trasy w województwie lubuskim.

20 grudnia 2018 r. do ruchu została oddana druga jezdnia drogi ekspresowej S3 od węzła Niedoradz do Nowej Soli o długości 17,3 km. Oznacza to zakończenie budowy tej trasy w województwie lubuskim.

- Jesteśmy coraz bliżej momentu, gdy droga ekspresowa S3 połączy porty w Świnoujściu i Szczecinie z granicą polsko-czeską. Budowa połączeń komunikacyjnych z północy na południe jest dla nas priorytetem, dlatego jesteśmy zdeterminowani, by szlaki takie jak autostrada A1 oraz drogi S3, S5, S7 i Via Carpatia powstały możliwie szybko. Już jutro podpisujemy umowę na realizację ostatniego odcinka drogi S19 Via Carpatia pomiędzy Rzeszowem a Lublinem - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Inwestycja polegała na budowie wschodniej jezdni drogi S3 oraz wymianie nawierzchni na istniejącej już jezdni zachodniej. Rozbudowano również węzły drogowe Niedoradz i Nowa Sól Zachód. Do dwujezdniowego przekroju drogi dostosowano też występujące na odcinku obiekty inżynierskie oraz infrastrukturę towarzyszącą, w tym przepusty dla zwierząt i inne urządzenia ochrony środowiska, urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz ochrony przed hałasem. Wartość kontraktu wyniosła 212 mln zł, z czego część pochodziła ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

- Oddawana do użytku druga jezdnia drogi S3 od węzła Niedoradz do Nowej Soli została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Jesteśmy dumni, że sprawnie wykorzystujemy wsparcie unijne na ważne projekty infrastrukturalne – podkreślił obecny na otwarciu drogi wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

W województwie lubuskim do zakończenia pozostała już tylko budowa drugiego mostu na Odrze koło Cigacic, którego uruchomienie jest planowane w drugiej połowie 2019 r. Na Dolnym Śląsku udostępniono do ruchu całą trasę S3 do Bolkowa, poza 14 km odcinkiem od Kaźmierzowa do węzła Lubin Północ. Przy sprzyjającej pogodzie możliwe jest zapewnienie przejezdności tego odcinka przed końcem roku. Umowy na projekt i budowę odcinków S3 prowadzących do granicy z Czechami w Lubawce podpisano 17 października br.

W zachodniopomorskim trwają prace na odcinku S3 pomiędzy Szczecinem a Świnoujściem. W realizacji jest obecnie ponad 40 km trasy na odcinkach Brzozowo – Miękowo i Miękowo – Rzęśnica, gdzie roboty budowlane ruszą wiosną przyszłego roku, a ich zakończenie jest planowane w 2021 r. W przygotowaniu jest też ostatni fragment S3 w tym regionie, pomiędzy Świnoujściem a Troszynem, o długości 33 km. W przyszłym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację tego odcinka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
S3
Lubuskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.