TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

S7: Kolejny odcinek
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.07.2017 11:44:13

12 lipca do dyspozycji kierowców oddano kolejny odcinek drogi ekspresowej S7

12 lipca do dyspozycji kierowców oddano kolejny odcinek drogi ekspresowej S7, zrealizowany w ramach projektu Budowa drogi ekspresowej S7 Radom (Jedlińsk) - Jędrzejów, odc. Radom - Skarżysko-Kamienna.

Projekt został sfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 890 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to prawie 422 mln zł.

Nowa droga S7 rozpoczyna się w gminie Orońsko na południe od granicy miasta Radom, skąd biegnie w kierunku południowym, przecinając obszar gminy Jastrząb, miasta i gminy Szydłowiec, kończąc swój przebieg na granicy z województwem świętokrzyskim. Na całym odcinku przewidziano przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu i pasem awaryjnym. Długość odcinka drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województw wynosi 22 km.

W okolicy trwają prace na sąsiednim odcinku drogi pomiędzy węzłami Radom Północ i Radom Południe. Budowana ekspresowa obwodnica Radomia także jest finansowana z Programu Infrastruktura i Środowisko.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
S7
GDDKiA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.