TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

S7: Kolejny odcinek
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.07.2017 11:44:13

12 lipca do dyspozycji kierowców oddano kolejny odcinek drogi ekspresowej S7, zrealizowany w ramach projektu Budowa drogi ekspresowej S7 Radom (Jedlińsk) - Jędrzejów, odc. Radom - Skarżysko-Kamienna.

Projekt został sfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 890 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to prawie 422 mln zł.

Nowa droga S7 rozpoczyna się w gminie Orońsko na południe od granicy miasta Radom, skąd biegnie w kierunku południowym, przecinając obszar gminy Jastrząb, miasta i gminy Szydłowiec, kończąc swój przebieg na granicy z województwem świętokrzyskim. Na całym odcinku przewidziano przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu i pasem awaryjnym. Długość odcinka drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województw wynosi 22 km.

W okolicy trwają prace na sąsiednim odcinku drogi pomiędzy węzłami Radom Północ i Radom Południe. Budowana ekspresowa obwodnica Radomia także jest finansowana z Programu Infrastruktura i Środowisko.


Sprawdź też:
S7
GDDKiA

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.