TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

S8: Ekspresowo całym odcinku Białystok-Warszawa
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 19.10.2018 14:03:56

Kierowcy mogą jeździć drogą ekspresową S8 na całym odcinku Białystok-Warszawa

Od piątku - 19 października - kierowcy mają do dyspozycji cały odcinek trasy S8 Białystok-Warszawa. W piątek udostępniono ostatni w wybudowanych odcinków: Wyszków-Poręba (Mazowieckie) - podała GDDKiA w Białymstoku.

Droga S8 Białystok-Warszawa to jedna z najważniejszych tras komunikacyjnych w Podlaskiem.

"Udostępnienie kierowcom ostatniego, 13-kilometrowego odcinka od Wyszkowa do węzła Poręba, domyka całą wybudowaną drogę ekspresową pomiędzy stolicą Polski, a stolicą województwa podlaskiego. To zaś pozwala połączyć Białystok z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce i Europie" - podaje białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w informacji prasowej, który odpowiadał za realizację tej inwestycji.

Rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski podał, że najprawdopodobniej do końca listopada będzie jeszcze obowiązywać ograniczenie prędkości do 100 km/h. Jest to związane z tym, że wykonawca inwestycji kończy prace na drogach dojazdowych.

Drogowcy przypominają, że w ciągu trzech ostatnich lat oddano do użytku ponad 98 km drogi ekspresowej na trasie Warszawa-Białystok. Łączna wartość prac przekroczyła 3 mld zł.

"Razem z wcześniej wybudowanymi fragmentami S8 daje to prawie 180 km bezpiecznego połączenia drogowego pomiędzy oboma miastami - dwie jezdnie, pasy rozdzielające, awaryjne, ogrodzenie zapobiegające wtargnięciu zwierząt, itp." - czytamy w komunikacie.

Na udostępnionym kierowcom ostatnim brakującym odcinku ekspresówki od Wyszkowa do węzła Poręba, powstały trzy węzły drogowe: Trzcianka, Knurowiec, Poręba. Powstało osiem różnych obiektów inżynierskich, 50 km barier dźwiękochłonnych, ponad 800 metrów ekranów chroniących przed hałasem.

Odcinek Wyszków-Poręba był dofinansowany z UE z programu Infrastruktura i Środowisko, razem z innymi mazowieckimi odcinkami tej trasy (od Wyszkowa do granicy z województwem podlaskim) o łącznej długości 38,5 km. Dotacja z UE wyniosła 662,8 mln zł - podała GDDKiA.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
S8
Mazowieckie
Podlaskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.