TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

S8: Oddany odcinek od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 17.09.2018 14:56:16

Kierowcom udostępniono przedostatni odcinek S8 między Warszawą a Białymstokiem.

Przedostatni, liczący 16 km, odcinek trasy S8 między Warszawą a Białymstokiem został udostępniony kierowcom. Pełne połączenie ma nastąpić jeszcze przed końcem października - poinformowała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Chodzi o fragment S8 od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. W drugiej połowie października ma być gotowy ostatni odcinek: Wyszków - węzeł Poręba, co pozwoli podłączyć Białystok z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce i Europie.

Udostępniony kierowcom odcinek od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej jest kolejnym (po fragmencie Ostrów Mazowiecka – granica województwa) - z mazowieckich odcinków S8, z którego kierowcy mogą korzystać - na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h, co wynika z trwających prac wykończeniowych.

Odcinek od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej realizuje konsorcjum firm PORR i UNIBEP. Umowę z wykonawcą podpisano 17 lutego 2016 r. Nowo oddana dwujezdniowa trasa, oprócz odcinka omijającego miejscowość Dybki, biegnie po starym śladzie drogi krajowej nr 8. Koszt realizacji to ok. 405 mln zł.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Podlaskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.