TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sanok z unijną kasą na nowe autobusy [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.05.2017 13:09:25 4 komentarze
Sanok z unijną kasą na nowe autobusy [FILM]

Sanok w ramach unijnego projektu ma wybudować dworzec multimodalny oraz kupić łącznie 11 szt. nowych autobusów klasy MIDI, w tym 5 szt. z silnikami diesla Euro 6, a 6 szt. z napędem hybrydowym lub elektrycznym.

Gmina miejska Sanok, jako partner wiodący transportowego projektu zgłoszonego do PRPO, ma wybudować dworzec multimodalny oraz kupić łącznie 11 szt. nowych autobusów klasy MIDI, w tym 5 szt. z silnikami diesla Euro 6, a 6 szt. z napędem hybrydowym lub elektrycznym.

Wzrośnie komfort podróżujących, a Sanok i Zagórz zyskają nowy dworzec, autobusy, parking, chodniki i przystanki. To efekty podpisanej 18 maja 2017 r. w Sanoku umowy opiewającej na ponad 29 mln zł. W imieniu zarządu województwa podpis na umowie złożyła wicemarszałek Maria Kurowska.

Chodzi o wspólny, bo realizowany przez gminę miejską i wiejską Sanok oraz gminę Zagórz, projekt pod nazwą "Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w MOF Sanok-Lesko". To projekt, którego najważniejszymi celami są m.in. skrócenie czasu podróży i wzrost komfortu jazdy, ograniczenie zatorów dla komunikacji miejskiej i zmniejszenie tłoku w autobusach. Ważne jest też lepsze wykorzystanie pojazdów poza godzinami szczytu. Wspólny projekt ma również za zadanie zwiększyć znaczenie transportu publicznego oraz ułatwić korzystanie z niego na zmianę z własnym samochodem.Będzie to możliwe dzięki zmianom, jakie mają realizować uczestnicy projektu.

Unijny projekt

Gmina miejska Sanok, jako partner wiodący transportowego projektu, ma wybudować dworzec multimodalny oraz kupić łącznie 11 szt. nowych autobusów, w tym 5 szt. z silnikami diesla Euro 6, a 6 szt. z napędem hybrydowym lub elektrycznym. Wszystkie mają być klasy MIDI o długości ok. 10 m. Wartość taborowego zadania to 17,5 mln zł. Beneficjentem ma być Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Pierwszy partner projektu, a mowa tu o gminie Zagórz, w ramach zadań projektowych wybudować ma parking typu "parkuj i jedź", który umożliwi przesiadkę z samochodu na transport publiczny. Dodatkowo władze Zagórza przebudują drogę prowadzącą do gminnej pętli autobusowej. Po stronie gminy wiejskiej Sanok, jak też drugiego partnera w ramach MOF Sanok-Lesko, leży budowa chodników oraz wymiana wiaty przystankowej w gminie Czerteż. Remontu doczeka się też przystanek na drodze wojewódzkiej nr 886 oraz w miejscowości Sanoczek.

Obecna w Sanoku podczas podpisania umowy, a później specjalnej konferencji prasowej, wicemarszałek Maria Kurowska gratulowała włodarzowi miasta tej ważnej inwestycji. Podkreśliła, że Sanok zasługuje na dworzec multimodalny.

-"Dzięki temu projektowi na plus zmieni się otoczenie Sanoka, gminy wiejskiej Sanok i Zagórza. Jest to duży projekt, dlatego życzę pomyślnej realizacji, prac zgodnych z harmonogramem robót oraz aby wykonawcy z powodzeniem realizowali tę budowę – mówiła wicemarszałek.

Wartość projektu to dokładnie 29 824 557, 54 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, to 21 237 696, 49 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SPGK Sanok
unia
RPO
 • Dowcipnis – 18.05.2017

  Sanok kupi Ursusy :)

 • marek – 18.05.2017

  lub tez zaz-y,hi

 • Pako – 19.05.2017

  A może autosany

 • kris – 24.05.2017

  Ponoć chcą zmienić warunek napędu elektrycznego na gazowy, żeby dać szansę Autosanowi. Ale Autosan ma tylko jeden egzemplarz, więc musieliby nie zapisywać warunku wyprodukowania chociaż kilku sztuk.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.